فرماندار شهرستان جغتای
مرتضی محبی فر
فرماندار شهرستان جغتای

    .
۱۴۰۰/۰۶/۰۶

جلسه شورای اداری شهرستان جغتای با محوریت بزرگداشت هفته دولت برگزار گردید.

جلسه شورای اداری شهرستان جغتای با محوریت بزرگداشت هفته دولت با حضور، امام جمعه، فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه، فرمانده انتظامی و اعضای شورای اداری شهرستان برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام تقی پور امام جمعه جغتای ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر نکاتی را در خصوص جایگاه کارمندان و همچنین کارمند نمونه بیان نمودند.
در ادامه این جلسه مرتضی محبی فر فرماندار شهرستان ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گرانقدر دولت، شهیدان رجایی و باهنر و همچنین تقدیر و تشکر از کلیه مسولین شهرستان از جمله امام جمعه محترم و نمایندگان محترم مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با الگو گرفتن از این دو شهید بزرگوار در خدمت به مردم موجب رضایت خداوند و مردم باشیم. ایشان در ادامه افزودند ؛در همین شرایط نامناسب اقتصادی و درگیری با بیماری کرونا با پیگیری های جدی مسولین شهرستان اقدامات بسیار خوبی طی یک سال گذشته انجام شد که اهم آنها به شرح زیر می باشد :
در موضوع راه های شهرستان به اعتبار 180 میلیارد تومانی راه دستوران - منیدر اشاره و افزود انشا ا... طبق قول داده شده مناقصه اجرایی آن تا چند هفته آینده انجام خواهد شد. و محور های کهنه و محمدیه و برغمد در دستور کار جدی است که حسب پیگیری ها می بایست طی سال جاری به نتیجه برسند.
 در موضوع آب شرب به تعویض و بازسازی 10 کیلومتر از شبکه های آب شرب روستاهای شهرستان اشاره نمود. و برنامه سال جاری حل مشکل مجتمعهای خیبر و آزادوار بعلاوه روستاهای عباس آباد، خسرو شیر، گفت و ...است.
در موضوع بهداشت افزایش تعداد مراکز جامع سلامت از 5 مرکز به ۸ مرکز  که یک مرکز دیگر در آینده نزدیک اضافه خواهد شد و همچنین راه اندازی داروخانه شبانه روزی که در هفته جاری به بهره برداری خواهد رسید.
سرمایه گذاری سردخانه 3000 تنی محصولات کشاورزی با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی 150 نفر در ناحیه صنعتی جغتای که طی همین هفته افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
پیگیری و اخذ مجوز احداث پست فوق توزیع برق برای ناحیه صنعتی و شهر جغتای.
در موضوع مشکلات مردم با منابع طبیعی با تشکیل جلسات کمیسیون رفع تداخلات تا کنون حدود 6 پلاک انجام شده و بقیه پلاک های شهرستان و مخصوصا روستاهای پیراکوه در حال انجام است که اغلب مشکلات مردم با منابع طبیعی مرتفع خواهد شد.
در خصوص موضوع اسناد اراضی شمال شهر جغتای پیگیری ها به صورت جدی تا حصول نتیجه ادامه دارد.(تشکر ویژه از ریاست محترم دادگستری شهرستان)
در خصوص توسعه اقتصادی و اشتغالزایی توجه به صنایع کوچک و متوسط با اتکا به جوانان کار آفرین در اولویت برنامه های شهرستان بوده و خواهد بود.(چند طرح در ناحیه صنعتی مستقر شده است)
صدور اسناد اراضی ناحیه صنعتی و همچنین پیگیری توسعه 140 هکتاری ناحیه صنعتی برای متقاضیان واحدهای سرمایه گذاری که در مراحل پایانی می باشد.
 شناسایی معدن مس در شمال روستای راه چمن که موضوع اکتشاف آن در مرحله پایانی است و با توجه به اینکه درصد خلوص آن در سطح استان و حتی کشور بالا می باشد هم اکنون سه سرمایه گذار ایمیدرو، شرکت ملی مس ایران و بخش خصوصی اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری را دارند.
ادامه اجرای طرح های سیلیکون متال و فروسیلیس مجتمع فروکروم جغتای با سرمایه گذاری 1000 میلیارد تومانی بخش خصوصی(شرکت پارت گوال).
پیگیری خدمات رسانی مطلوب تر بیمارستان ولیعصر جغتای و رفع مشکل افزایش ضریب اشتغال تخت و فعال شدن بخش های سی سی یو(قلب)، آی سی یو(ارتوپدی) و سی تی اسکن.
 افزایش تعداد سالن های ورزشی روستایی  به 8 سالن با افتتاح سالن های ورزشی روستای ابوچناری و فریمانه در هفته جاری  و همچنین ادامه اجرای عملیات ساخت سالن های ورزشی روستاهای دستوران و کهنه و راه چمن.
افزایش سایت های BTS تلفن همراه اول به ۲۲سایت با افتتاح سایت روستاهای حسین آباد و فریمانه و همچنین سایت عباس آباد در آینده نزدیک.
شروع عملیات اجرایی طرح مجتمع خدماتی بین راهی و احداث جایگاه سوخت دوم در شمال غرب شهر جغتای(مجاور چهار راه سیمان).
شروع عملیات اجرایی جایگاه سوخت و CNG در محمد آباد.
ادامه اجرای دو استخر شنا در شهر جغتای توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و نوسازی مدارس که پروژه های مذکور در مراحل پایانی هستند.
راه اندازی شعبه پست بانک جغتای و 8 باجه روستایی.
اجرای پل ورودی شهرستانک.
تکمیل آبرسانی روستاهای زور و کالداغلن ها.
برق رسانی به آبادی های طرسک و شاطه.
اخذ مجوز  اورژانس اجتماعی،و تسریع در احداث مرکز چند معلولیتی و پیگیری راه اندازی کمپ ترک اعتیاد.
افزایش سهمیه کود شیمایی شهرستان و دو برابر شدن سهمیه سوخت ماشین آلات بخش کشاورزی نسبت به سال 98.
بهره برداری کارخانه خوراک دام راه چمن.
خرید ماشین آتش نشانی شهرداری ریواده.
بازنگری طرح های هادی روستایی برای حل مشکل ساخت مسکن که میانگین شهرستان جغتای 90 درصد و میانگین بازنگری استان 60 درصد می باشد. کسب رتبه برتر شهرستان در انجمن کتابخانه های استان با توجه به راه اندازی کتابخانه در روستاهای اناوی و پیگیری احداث کتابخانه های  ابوچناری و فراشیان و پیگیری اخذ مجوز کتابخانه نهادی خداشاه.
پیگیری صدور پروانه بهره برداری کشتارگاه صنعتی جغتای بعد از گذشت یک دهه.
کسب رتبه برتر کیفی ترین اداره مالیات استان توسط اداره جغتای.
کسب رتبه سوم اشتغالزایی ادارات کمیته امداد استان توسط کمیته امداد شهرستان با جذب 220 درصدی تسهیلات.
خرید بالابر اداره برق شهرستان.
اجرای طرح های بند سنگ و ملات روستاهای کهنه و فریمانه، بند خاکی منیدر و گابیون زرقان توسط منابع طبیعی.
اجرای ساختمانهای دهیاری های زور زمند.
احداث مدرسه روستای قائم.
تکمیل اجرای طرح پارک ستارگان توسط شهرداری جغتای.
در این جلسه دکتر شاهی رئیس بیمارستان ولیعصر جغتای گزارشی از عملکرد آن بیمارستان ارائه نمود و در پایان از خانواده معزز و محترم شهید عباس مجدی و همچنین مدیران و کارمندان نمونه ادارات شهرستان با اهداء لوح تقدیر بعمل آمد.
روابط عمومی فرمانداری شهرستان جغتای


منبع : زیرپرتال فرمانداری جغتای
بازدید : ۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان