مرتضی محبی فر
فرماندار شهرستان جغتای

    .
۱۳۹۹/۱۰/۲۱

با ارائه بیش از ۳۰ خدمت و سرویس به روستاییان؛

طرح روستای هوشمند در روستاهای خراسان رضوی اجرایی می‌شود

با محوریت دفتر امور روستایی و شوراها و دفتر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری، طرح روستای هوشمند در روستاهای استان خراسان رضوی اجرایی می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی در جلسه‌ای که به منظور بررسی اجرای این طرح در مناطق روستایی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی و گسترش فناوری اطلاعات و همچنین لزوم ارائه خدمات به روستاییان از محل روستا برای جلوگیری از رفت و آمدهای اداری به مراکز بخش و شهرستان و همچنین تسریع در انجام کار، بهبود و افزایش کیفیت خدمات اداری به مردم عزیز روستا بایستی از امکانات نوین فناوری اطلاعات در روستاهای استان بهره برد.
محمد شفیعی گفت: با توجه به گستردگی و تعدد روستاهای استان با تعامل، همکاری و همفکری با دفتر فناوری اطلاعات استانداری بیش از 30 خدمت و سرویس الکترونیکی در قالب اجرای طرح روستای هوشمند در دسترس روستاییان قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه افزود: آموزش و فرهنگ سازی در زمینه‌هایی نظیر ایجاد اشتغال در بخش‌های غیرکشاورزی، کنترل جمعیت، توسعه اجتماعی و شهرسازی روستا، کاهش مهاجرت به شهرها، افزایش سطح رفاه، جذب و توسعه فناوری‌های جدید و تربیت نیروی انسانی ماهر، از موضوعات دارای اهمیت توسعه روستایی است و روستای هوشمند به عنوان ابزاری با فناوری‌های نوین در این راستا عمل خواهد کرد.
مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به اهمیت توسعه فناوری اطلاعات در مناطق روستایی، اظهار کرد: این دفتر آمادگی دارد در قالب طرح روستای هوشمند و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مراکز رشد دانشگاهی، شتاب‌دهنده‌ها و شرکت‌های پیشرو حوزه ict استان، خدماتی همچون گردشگری روستایی، بازارچه‌های روستایی و فروش آنلاین، سامانه جامع مالی و اداری، رفاهیات الکترونیک، خدمات حوزه سلامت، سامانه 137 روستایی، توسعه دفاتر پیشخوان روستایی، آموزش مجازی و ارائه محتواهای آموزشی، چمدان سلامت، شبکه  APN روستایی و... در قالب این طرح در دسترس روستاییان عزیز قرار دهد.
حمیدرضا روحبخش بیان کرد: عملیات اجرایی این طرح مهم در قالب تفاهم‌نامه سه جانبه دفتر امور روستایی و شوراها، دفتر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی و مراکز رشد ICT دانشگاه‌ها آغاز خواهد شد و پیش بینی می‌شود، عملیات اجرایی این طرح از اواسط ماه آینده آغاز و پس از تامین اعتبار لازم در بازه زمانی 6 ماهه از زمان شروع اجرای طرح، خدمات و سرویس‌های مورد نیاز، به بهره‌برداری برسد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۵۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۱۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴۶ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۴۵۵۰۲۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۰ نفر
آماربازدیدکنندگان