مرتضی محبی فر
فرماندار شهرستان جغتای

    .
۱۳۹۸/۰۶/۲۸

استاندار خراسان رضوی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی:

راه اندازی پرواز مشهد-بیشکک همکاری‌های اقتصادی با قرقیزستان را تسهیل می‌کند

استاندار خراسان رضوی گفت: راه اندازی خط پروازی مستقیم «مشهد-بیشکک» مشکلات تجار ایرانی و قرقیزستانی را برطرف و توسعه همکاری های اقتصادی بین دو کشور را تسهیل می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا رزم‌حسینی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان که در دفتر استاندار برگزار شد، در تشریح دستاوردهای سفر اخیر خود به جمهوری قرقیزستان اظهار کرد: علاوه بر نشست های امنیتی و انتظامی که در بیشکک برگزار شد، نشستی هم با تعداد قابل ملاحظه‌ای از تجار و تولید کنندگان خراسانی داشتیم.
وی، ادامه داد: امیدواریم موانع موجود در حوزه حمل و نقل بین دو کشور با تعامل معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و اتاق بازرگانی برطرف شود تا شاهد تاثیرات مثبت در این زمینه باشیم.
رزم حسینی با تاکید بر اینکه برای حل مشکلات تجار و روابط بین دو کشور ایران و قرقیزستان باید خط پروازی مستقیم «مشهد-بیشکک» راه اندازی شود، بیان کرد: با همکاری و تعامل اتاق بازرگانی می توان این خط پروازی را که دارای توجیه اقتصادی است، راه اندازی کرد.
وی تصریح کرد: در ادامه سفر به قرقیزستان از تعدادی واحد صنعتی تولیدی فعال در منطقه آزاد بیشکک بازدید کردیم که توسط ایرانیان خراسانی و مشهدی اداره می شد و محصولاتشان فروش خوبی هم در بازار دارد.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در این سفر مقرر شد متناسب با موافقتنامه امنیتی و انتظامی بین ایران و قرقیزستان حدود 300 کالا به صورت ترجیحی و تخفیفی از طرف ایران به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا صادر و در مقابل 500 کالا از آن کشورها به ایران وارد شود.
وی با اشاره به اهمیت اصلاح فرآیند های صدور مجوز و کسب و کار در خراسان رضوی تاکید کرد: اقدامات خوبی در این حوزه در حال انجام است که در جلسه آینده شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت، گزارش جامعی از روند اجرایی اصلاح فرآیند ها ارائه خواهد شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۸۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان