مرتضی محبی فر
فرماندار شهرستان جغتای

    .
۱۳۹۸/۰۳/۱۸

استاندار در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی:

باید نظام بهره وری استان را برای رسانه ها قابل رصد کنیم

استاندار در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی با اشاره به ضرورت افزایش نظام نظام بهره وری، گفت: باید نظام بهره وری استان را برای رسانه ها قابل رصد کنیم

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای برنامه ریزی  و توسعه استان که با حضور حداکثری اعضای این شورا در محل دفتر استانداری برگزار شد گفت: باید نظام بهره وری استان را برای رسانه ها قابل رصد کنیم تا رسانه ها ببینند هزینه فایده ادارات استان چگونه است.
وی در همین رابطه اضافه کرد: به طور مثال نهادی مثل دانشگاه کاملا روی عملکرد دستگاه ها ریز شود که دستگاهی با 500 نفر نیرو دقیقا چه تاثیری روی استان دارد. خوب است مدیران بدانند که هدف ما تضعیف مدیران نیست بلکه می خواهیم نظام بهره وری استان را افزایش دهیم.
استاندار خراسان رضوی ضمن بیان این که کشور در شرایط ویژه اقتصادی قرار دارد، گفت: باید در استان روی بخش غیردولتی متمرکز بشویم و در همین راستا روند کارشرکت هایی که داوطلب فعالیت در حوزه های مختلف از جمله امور زیربنایی هستند را تسریع کنیم تا حداقل فشار این شرایط را بتوانیم کمتر کنیم.
رزم حسینی با اشاره به ناهماهنگی های بین دستگاهی به عنوان عاملی برای عدم استفاده حداکثری از ظرفیت دستگاه های استانی اذعان کرد: با توجه به این که در حوزه آبی مشکل داریم چه خوب است که منابع آبی را مدیریت کرده و بوسیله آن صرفه اقتصادی بوجود بیاوریم.
در ادامه این جلسه رضا جمشیدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌رضوی نیز با ارائه گزارشی گفت: در قانون بودجه سال 97 سهم درآمدهایی که به استان ها تخصیص می یافت 10 درصد افزایش داشت این در حالی است که این عدد در سال 98 برای خراسان رضوی تا 28 درصد رشد داشته است.
سعید باستانی، نماینده مردم تربت حیدریه، مه‌ولات، زاوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به خسارات سیل اخیر به استان، بیان کرد: هیات دولت باید واژه 100 درصد تخصیص را در کنار اعتبار درنظر گرفته شده بگنجاند و تمام قوای استان باید به سمت اخذ اعتبارات بخش کشاورزی خسارت دیده از سیل پیش برود.
همچنین احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: امسال برای گازرسانی به دو استان از جمله خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی تصمیماتی گرفته شد و بر این اساس امیدواریم امسال در استان شاهد یک نهضت گازرسانی روستایی باشیم.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۳۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۴۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴۸ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۴۵۵۰۵۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۶ نفر
آماربازدیدکنندگان