مرتضی محبی فر
فرماندار شهرستان جغتای

    .
۱۳۹۸/۰۳/۱۵

وزیر نیرو در جلسه شورای آب خراسان رضوی:

دولت تمام قد از طرح همیاران آب حمایت خواهد کرد/اختیارات لازم را به استاندار تفویض خواهیم کرد

وزیر نیرو گفت: دولت و وزارت نیرو تمام قد از طرح جلوگیری از خون ریزی داخلی در استان خراسان رضوی به نام طرح همیاران آب حمایت و پشتیبانی می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، اردکانیان در جلسه شورای آب استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: قطعا نسل بعدی مدیرانی که در بدنه دولت و دستگاه های اجرایی خراسان رضوی حضور پیدا می کنند، از دانش و تجربه بیشتری برخوردار خواهند بود اما از فرصتی که امروز در اختیار ما قرار دارد، بی بهره خواهند بود.
وی افزود: زمان منحصر به نسل فعلی مدیران است و تحت هیچ شرایطی مدیران آینده از آن برخوردار نخواهند بود بنابراین باید از ثروتی که امروز در اختیار ماست، به نحو مطلوب استفاده کرده و در راستای تحقق آینده ای پایدار گام برداریم.
وزیر نیرو با بیان اینکه اصلی ترین وظیفه امروز مدیران پایدار کردن آینده کشور است، تصریح کرد: هنگامی که آینده پایدار را هدف گذاری کنیم، قطعا امروز ما هم مدیریت خواهد شد اما اگر صرفا به شرایط موجود تمرکز کنیم، بعید است که به آینده پایدار دست پیدا کرد.
وی ادامه داد: کم توجهی نسبت به آینده به معنای فروختن آینده و آینده فروشی هم با خیانت به کشور برابر است بنابراین هر اقدام و تصمیمی در شرایط کنونی باید با هدف تحقق سیاست توسعه پایدار باشد.
اردکانیان با بیان اینکه اصلی ترین چالش پیش روی مدیریت کشور دیوان سالاری فربه، متمرکز و بخشی نگر است، گفت: سازمان اداری کشور هم بسیار بزرگ و سنگین و هم شدیدا بخشی نگر و تمرکزگرا شده است و در صورت بی توجهی به این مسئله، خطر آن از دشمن خارجی برای ما بیشتر خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه نبود آمایش سرزمینی یکی از چالش های پیش روی برنامه ریزی برای دست یابی به آینده پایدار است، اظهار کرد: طرح همیاران آب کاری پیچیده اما ضروری است و قطعا اجرای آن از توان مدیران استان خراسان رضوی برخواهد آمد و ما هم در این راستا کمک خواهیم کرد.
وزیر نیرو از مشارکت همه بخش ها به عنوان یکی از مهمترین ویژگی های طرح همیاران آب یاد کرد و گفت: نقطه شروع همه پروژه ها در حوزه مقابله با بحران کم آبی، طرح هایی مانند همیاران آب خواهد بود چرا که معتقدیم جلوگیری از هدررفت آب و افزایش بهره وری در شرایط کنونی یک ضرورت غیرقابل انکار است.
وی بیان کرد: عرصه مدیریت آب، حکم مجروحی را دارد که در اثر یک عامل خارجی از آن خون می رود و نیازمند تزریق خون است اما تیم پزشکی در حین درمان متوجه می شود که یک مشکل پیچیده تر هم تحت عنوان خون ریزی داخلی وجود دارد؛ بنابراین برای نجات بیمار باید دو موضوع جراحت و خون ریزی داخلی به صورت توام دنبال شود.
اردکانیان گفت: دولت و وزارت نیرو تمام قد از طرح جلوگیری از خون ریزی داخلی در استان خراسان رضوی به نام طرح همیاران آب حمایت و پشتیبانی می کند و هر کاری که از دست ما برآید انجام خواهیم داد و تفویق اختیار حداقل کاری است که باید انجام گیرد.
وی با بیان اینکه برای مدیریت آب و انرژی هر اختیاری که لازم باشد را به استان تفویض خواهیم کرد، گفت: با توجه به سوابق ارزشمندی که از آقای رزم حسینی به یاد داریم، هر آنچه که ایشان مطالبه کند، بنده با اشتیاق از آن حمایت خواهم کرد و امیدواریم ایشان تا به ثمر رسیدن طرح های توسعه ای استان کماکان با انگیزه و علاقه توفیق خدمت رسانی به مردم استان را داشته باشد.
وزیر نیرو افزود: طرح انتقال آب به اندازه کافی توجیح دارد و خواهش می کنم که زلف این طرح را به اطلاعات بی پایه و اساس گره نزنید؛ امیدواریم با برنامه ریزی دقیق، دو طرح انتقال آب و همیاران آب تا پایان دولت دوازدهم به جایی برسد که امکان بازگشت از آن ها وجود نداشته باشد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۳۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان