مرتضی محبی فر
فرماندار شهرستان جغتای

    .
۱۳۹۷/۱۰/۲۰

​ حضور استاندار خراسان رضوی در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی

استاندار خراسان رضوی عصر امروز در مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در محل حسینیه فرهنگیان مشهد برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، در این مراسم علاوه بر علیرضا رزم حسینی ، یاسر هاشمی فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی ، نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی ، فعالان سیاسی و غیره  حضور داشتند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت : آیت الله هاشمی رفسنجانی  ،مردی بزرگ ؛ تاریخ ساز ، مجاهد و مدیری توانا و انسانی دلسوز برای مردم بود .
مجید انصاری عنوان کرد : تاثیرعینی و یادگارهای ماندگار این یار امام (ره) و سرباز مجاهد امام (ره) درجغرافیای ایران در تمامی استان ها ، مناطق و مرزهای این کشور گسترده و بزرگ و نیز همه عرصه های آبادانی ، کار ، تولید ، صنعت ، معدن و علم وپژوهشی و غیره می درخشد.
وی تصرییح کرد : امروز در 40 سالگی انقلاب اسلامی اگر فهرست دستاوردهای شکوهمند انقلاب را بشماریم بسیاری از این اقدامات یا به ابتکار او یا با مشارکت فکری و اندیشه ای او شکل گرفته یا با اقدام نرم افزاری او در وضع قانون و تصویب بودجه های توسعه و بودجه های سنواتی کشور و یا در قوه مجریه یا سیاست گذاری کلان در مجمع تشخیص مصلحت حضور داشته است.
 وی نگاهی اجمالی بر کارنامه درخشان ایت الله هاشمی فرصت مفصل و طولانی می طلبد .
وی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم بزرگداشت در مورد افراد با دو دید است یک نگرش با صیغه ماضی و گذشته از فرد به کار می برند که این نگاه به تاریخ و تاریخ نگاری از دید اسلام مطلوب نیست.
 وی تصریح کرد : در واقع تاریخ را نمی توان صرفا بایگانی دیدن و در آن گردش ردن مطلوب نیست  بیفایده است اما اگرتاریخ و شخصیت های تاریخ را به عنوان الگو و اسوه امروز و فردا معفی کنیم یک ضرورت اجتماعی و امر عقلانی و سیره قرآنی است.
وی تصریح کرد : قرآن کریم در جای جای سوره های خود چهره های تاریخی موثر و الگوهای برجسته و روشنگر و نیز برعکس  را برجسته و معرفی می کند حال آنکه اگر بسیاری از چهره های تاریخی در این کتاب آسمانی ذکر نمی شد یادی از آنان در جامعه باقی نمی ماند.
وی ادامه داد : اما درقرآن سرنوشت پیشینیان و داستان پیابران و جریان استکبار و جریان حق طلبی و غیره رامایه عبرت برای صاحبان اندیشه و خرد قرار داده است چنانکه در سوره انبیا خداوند 10، 11 پیامبر را نام می برد و در سوره نسا و آل عمران و بقره همین گونه است و گاه یک سوره کامل مثل یوسف به یک نفر برای یک نسل و یک عصر و یک رهبر و مدیر خردورز اختصاص دارد.
وی تصریح کرد : درس قرآن برای ما آن است که اگر فردی و چهره ای برجسته و اخلاقی ، دانا و غیره در جامعه بود او را قدربدانید .
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۵۶۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان