مرتضی محبی فر
فرماندار شهرستان جغتای

    .
۱۳۹۷/۱۰/۱۹

​وزیر کشور :

تداوم دشمنی استکبار، بزرگترین سند پیروزی انقلاب ومردم است/تمرکز۷۰ درصد فعالیت وزارت کشور در حوزه هماهنگی اقتصادی

وزیر کشور با اشاره به توطئه های ۴۰ ساله دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی گفت : بزرگترین سند موفقیت نظام تداوم دشمنی استکبارو آمریکا با این مردم ، کشور و نظام است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم تودیع و تکریم علی رضا رشیدیان استاندار سابق و معارفه علیرضا رزم حسینی استاندار جدید خراسان رضوی با اشاره به توطئه های 40 ساله دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: از روز اول انقلاب شاهد رویارویی استکبار با این کشور و نظام بودیم و امروز بعد از 40 سال با همان شدت و حدت این دشمنی ادامه دارد.
رحمانی فضلی افزود : دشمنان نظام، 40 سال این دشمنی را به اشکال مختلف چون تحریم ها، جنگ تحمیلی ، استمرار جنگ روانی و اقتصادی علیه ایران در طول 4 دهه دنبال کردند که خود گویای آن است که این دشمنی ریشه در اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران دارد.
وی با اشاره به اقدامات آمریکا در منطقه گفت : آنان تلاش داشتند دست ایران را از منطقه قطع کنند اما نتوانستند این منطقه را جولانگاه  خود کنند زیرا انقلاب اسلامی و تفکر دینی ملت و این مردم مقاوم، پشتوانه کشورو نظام هستند.
وزیر کشور ادامه داد: ما امروز در عراق، سوریه  و لبنان پیروزی مردم را شاهد هستیم و دشمن در یمن پس از جولان بسیار، امروز در پی آتش بس است و در شرایطی که نظام سلطه، همه امکانات وتوان خود را به منطقه آورد و آخرین حربه آنها استفاده از دین علیه دین بود و در اجرای همین توطئه، داعش را در منطقه راه انداختند، خون های بسیاری از مسلمین ریختند و مردم را آواره کردند؛ اما رسوا شدند.
 وی گفت : طی این وقایع برای مردم منطقه و جهان ماهیت داعش و تکفیری ها کاملا روشن شد و این روشنگری و شفاف شدن جریان زلال و ناب دینی در منطقه و جداسازی آن از تفکرات انحرافی بسیار ارزشمند است.
 
*آمریکا در خروج از برجام نتوانست اجماع ایجاد کند
رحمانی فضلی افزود: امروز جایگاه آمریکا در افکار عمومی منطقه به شدت ضعیف شده وایران کشوری مقتدر است.
وی افزود : آنان ترفند ایران هراسی را به بهانه انرژی هسته ای و  مسائلی از این قبیل، دنبال می کنند، اما امروز ما در ائتلاف های بین الملی نقش محوری داریم.
رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: در برجام علی رغم تایید برجام در شورای امنیت، با خفت و حقارت، خود از آن بیرون شدند و هزینه ای که آمریکا برای زیر پا گذاشتن یک میثاق بین المللی داد سنگین بود، بعلاوه در این عرصه تنها ماند و نتوانست اجماع ایجاد کند.
 وی تاکید کرد: در 40 سال گذشته انقلاب اسلامی ایران به درخت تناوری تبدیل شده است. اما  باید این پیروزی ها را ادامه دهیم.
رحمانی فضلی افزود: امروز هزینه های زیادی برای رسانه های مخالف ما صرف می شود، اتاق های فکر بسیار تشکیل شده و هم و غم خود را بر آن گذاشته اند که کوچکترین موضوع را به بحران تبدیل کنند، تهدیدهای بسیاری خواستند ایجاد کنند اما همچنان ناکام مانده اند.
 
وی با بیان اینکه دشمنان این ملت و نظام در بسته برنامه ریزی شده شان برای 13 آبان تلاش کردند بحران مهمی برای کشور ایجاد کنند اما با هشیاری ملت ناکام ماندند.
 وی اظهار کرد : بهترین راه برای پیگیری مطالبات گروه های مختلف  مسیر قانون است،  اما گاه برخی اتفاقات از دایره قانون خارج می شود. چنانکه آنچه امروز در فرانسه افتاده، فارغ از ماهیت و ریشه های آن، می تواند نمونه ای  از این باشد. البنه  رسانه های آنان در برابر این واقعه سکوت کرده اند،  در حالیکه کوچکترین موضوعی را در کشور بزرگ و عمیق نشان می دهند.
وی با بیان اینکه به هیچ وجه آنان نخواهند توانست در ایران اقدام موثری انجام دهند ، گفت :امروز مهمترین حربه آنان تحریم است اما ما مدافع حقوق ملت ایران هستیم و با همه روش های قانونی و در اختیار، حقوق کشور و ملت را پیگیری می کنیم و در مقابل همه حملات و دشمنی ها می ایستیم و از جمله در حوزه تحریم با برنامه ریزی های انجام شده خواهیم ایستاد.
وی تصریح کرد : این ملت اراده کرده بایستد و بر مبنای عقلانیت و منطق حرکت  کند و زور را نمی پذیرد.
وزیر کشور با بیان اینکه ما حتما برای حل ریشه ای برخی نارضایتی ها در جامعه و در مواردی ضعف عملکردها و نقدهای مترتب بر آن  حرکت و تلاش می کنیم اما این مسائل درون خانوادگی است و حتماً حل می شود، اما اجازه دخالت و ورود دشمن را نمی دهیم .
وی اظهار کرد : نسخه ای که رهبرمعظم انقلاب اسلامی برای دولت، ملت و نظام ارائه و مورد تاکید قرار داده  اند؛ که ما با انسجام ، همدلی و وحدت از این مساله و تحریم ها عبور کنیم، در این زمان بسیار مهم و ضرورتی اساسی است؛ چنانکه  نمونه عملی این امر تشکیل جلسه هماهنگی اقتصادی سران قوا است که هر هفته تشکیل می شود.
 وی عنوان کرد :  درایت، حکمت، عقلانیت و آینده نگری مقام معظم رهبری را در تشکیل این جلسه اذعان می کنم. این تدبیر بسیار موثر بود و امروزهمه قوا در این جلسه با هم هماهنگ عمل می کنند.
 وی با بیان اینکه این شورا و الگوی وحدت بخشی که در آن دنبال می شود، باید  در استان ها هم عملیاتی و اجرا شود و ما ظرفیت و توان بسیار بالایی داریم که در اجماع و همدلی و انسجام، نمود می یابد.
رحمانی فضلی افزود : هر چند تحریم ها فشارهایی بر ما وارد می کند اما با همراهی همه بخش ها،  از تحریم عبور خواهیم کرد؛ البته همه می دانیم که  مبارزه هزینه دارد.
*مردم از ارکان عظمت و اقتدار نظام هستند
 وی در ادامه با اشاره به اینکه بعد از امام (ره) و رهبری ها و هدایت های مقام معظم رهبری، آنچه به ایران اسلامی عظمت و اقتدار بخشیده ، مردم هستند، گفت: ما به عنوان مسئولان نظام، باید پاسخگوی مطالبات مردم باشیم و رضایت آنان را حاصل کنیم. این در گرو تلاش صادقانه است. مهم این است که مردم احساس کنند، مسئولان در حد توان و ظرفیت و امکانات موجود در حال حرکت صحیح در راستای منافع ملت و کشور هستند.
وی افزود : مردم باید احساس کنند ما در پی حل مسائل و مشکلات آنان هستیم و در این راستا باید همه دستگاه های اجرایی و قضایی و سایر بخش ها در کنار هم تسهیل گر و پیش برنده و رافع مشکلات باشند. وی با اشاره به اینکه امروز تفکر ضرورت تغییرات جدی در برخی ساختارهای مربوط به اداره کشور شکل گرفته و از جمله اخیراً از سوی مقام معظم رهبری در خصوص بودجه مطرح شده است، گفت : به عنوان نمونه باید در شرایط کنونی تغییرات ساختاری در نظام بودجه ریزی کشور ایجاد کنیم .
وزیر کشور با بیان اینکه در برخی نظامات اصلی مربوط به اداره کشور دارای مشکلات اساسی هستیم، عنوان کرد : یکی از آنها نظام بودجه ریزی است که در نتیجه آن، شاهد عدم توازن هستیم.
 وی گفت : برای تغییر در نظام بودجه ریزی باید در سایر نظام ها اجرائی مرتبط یعنی نظام برنامه ریزی،  مالیاتی، بانکی و اداری هم تحول ایجاد کنیم .
 
*قویترین و بزرگترین اقدام سیاسی ، اقتصادی عمل کردن است
وی با تاکید بر اینکه امروز قوی ترین و بزرگترین کار سیاسی، اقتصادی عمل کردن است، گفت : با اقتصاد قوی و توانمند می توانیم در مقابل تحریم و فشار دشمنان و استکبار بایستیم. در واقع در این شرایط،  همه آثار اقتصاد ، سیاسی است .
 وی گفت : امروز دشمن با تحریم های اقتصادی می کوشد بر ملت ما فشار وارد کند و به نوعی برای مقاصد سیاسی خود، از ابزار اقتصادی برای فشار بر مردم ما استفاده می کند.
 وی ادامه داد : مسئولان ما اگر می خواهند کار سیاسی کنند، باید کار اقتصادی قوی را دنبال کنند.
وی با اشاره به اینکه امروز بیشترین امکان جلب رضایتمندی مردم در حوزه اقتصاد است، گفت : در واقع رضایتمندی و جلب رای مردم در پناه آن است که معیشت ، اقتصاد و سرمایه گذاری مردم را اصلاح کنیم وهمه باید در این حوزه ورود کنیم .
وی اظهار کرد : به طور قطع خراسان رضوی با ظرفیت ها ، امکانات ، منابع و نیروی انسانی ورزیده و ماهر و با انگیزه بالا در این خطه، می تواند بار بزرگی در حوزه مقاومت در برابر تحریم ها را عهده دار باشد.
وی افزود : این سرزمین باید تبدیل شود به استانی با سرمایه گذاری بالا و توسعه یافته و این نیازمند افزایش اختیارات استان است که این موضوع پیگیری می شود و طی جلسه مشترکی که با استانداران و دولت در این زمینه برگزار می شود،  این موضوع دنبال خواهد شد.
وزیر کشور در همین زمینه و به عنوان یک نمونه تاکید کرد : از ابتدا گفتیم که  مدیریت نوزیع منابع یارانه ها و حذف موارد غیر ضروری را باید به استانداران داد و امسال برای سه دهک این اختیار را گرفته ایم و موضوع را اجرایی خواهیم کرد.
رحمانی فضلی افزود : استان های ما دارای توان و ظرفیت بالایی است و خراسان رضوی در این حوزه می تواند و باید الگو در مقاومت و استقامت در شرایط تحریم از جمله در تولید و صادرات و واردات کالاهای ضروری شود.
 
*70 درصد فعالیت های ما در وزارت کشور مربوط به توسعه و هماهنگی اقتصادی است
وزیر کشور گفت : امروز بیش از 70 درصد حوزه عملکردی وزارت کشور در بخش اقتصادی و اقتصاد مقاومتی تعریف شده است.
وی اظهار کرد : در چهل سالگی انقلاب،  با مقاومت و ایستادگی ثابت می کنیم که دشمن باید با کشور و ملت ما کنار بیاید و استقلال و اقتدار نظام ما را به رسمیت شناخته و دنیای اسلام را به تنش نکشد . این ها مطالبات منطقی کشور و ملت ماست و حتما آن را دنبال خواهیم کرد.
 
 
*هیچ مشکل امنیتی نداریم
رحمانی فضلی با بیان اینکه از حیث جامعیت و گستردگی حوزه مأموریت، هیچ وزارتخانه ای مانند وزارت کشور نیست، تصریح کرد: ما در این چند سال با همه توطئه های امنیتی که در خارج کشور و منطقه علیه ما طراحی شده است و با وجود آنکه برخی در منطقه  بدنبال اجماع سازی علیه ما هستند  و رژیم صهیونیستی نیز در پی ضربه زدن به ایران است، در اقتدار و امنیت کامل هستیم.
وی افزود: در واقع با وجود این شرایط، در سایه هماهنگی های امنیتی، نظامی، انتظامی وتلاش شوراهای تامین و همراهی خوب مردم، هیچ مشکل امنیتی در داخل کشور نداریم.
 وزیر کشور ادامه داد : در سا لهای اخیر، در حوزه سیاسی چهار انتخابات بزرگ را بسیار باشکوه،امن و بی نظیر برگزار کرده ایم و در حوزه اجتماعی هم با محوریت رفع آسیب های اجتماعی کار را دنبال کرده ایم و از جمله در هفت جلسه در محضر رهبر معظم انقلاب موضوع مدیریت آسیب های اجتماعی را با هدایت ایشان دنبال کرده ایم.
رحمانی فضلی بیان کرد : در حوزه  اقتصادی نیز عملکرد خوبی داشته ایم چنانکه با ایجاد ساختارمناسب بیش از هفتاد درصد تمرکز ما بر موضوع توسعه و هماهنگی اقتصادی است . در واقع در شرایط حاضر، به نوعی بیشترین هماهنگی در عرصه اقتصادی را وزارت کشور عهده دار است و مشکلات اقتصادی مناطق مختلف در وزارت کشور پیگیری و چاره جوئی می شود.
 
*درحوزه وزارت کشور کادرسازی خوبی شده است
 وی با اشاره به جابجایی 16 استاندارو چندین معاون استاندار و فرماندار در پی اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، خاطرنشان کرد: با توجه به کادر سازی خوبی که در این چند سال در وزارت کشور انجام شد ، توانستیم به خوبی و در مدت کوتاهی این جابه جایی ها را انجام دهیم.
وی ادامه داد : این جابه جایی ها با طی روند قانونی در مدت کوتاهی انجام شد واکثر این استانداران از معاونان استانداری ها و از خانواده وزارت کشور انتخاب شده اند،استانداران وفرمانداران ما مدیران کل نگر و چند وجهی هستند که به خوبی امور را مدیریت می کنند.
وزیر کشور تصریح کرد: امروز بیش از 80 درصد فرمانداران نیز از پرسنل وکادر درون وزارت کشورند در حالی که در گذشته این روند برعکس بود و هم اینک نظام ارتقاء مناسبی در سیستم  وزارت کشور دنبال می شود.
رحمانی فضلی تاکید کرد : وزارت کشور جایگاه تربیت مدیر در سطح کلان و ملی است، چرا که استانداران و دیگر سطوح مدیریتی ما با مسائل و موضوعات متعدد و دارای ابعاد مختلفی از حوزه های متعدد مواجه می شوند که به آنها قدرت تحلیل جامع ، کل نگری، تحلیل و استنتاج خوب مسائل را می دهد.
*رشیدیان خوب درخشید/ رزم حسینی فردی توسعه گرا و مسلط
 وی در خصوص علیرضا رشیدیان، استاندار سابق خراسان رضوی گفت: رشیدیان هرچند از پرسنل وزارت کشور نبود اما با توجه به توان مدیریتی و نگرش وسیع خود به سرعت بر مسائل و امور استان مسلط شد .
وی تصریح کرد: گزارش کار وی در استان خراسان رضوی در نرم های ملی و وزارت کشور درخشان است.
وی در موضوع انتخاب رزم حسینی به عنوان استاندار جدید این استان نیز اظهار کرد: رزم حسینی  که یک مدیر توسعه گرا است، دارای ایده های جدید در حوزه توسعه بود .
وزیر کشور افزود: رزم حسینی با پیاده کردن روش های نوین در کرمان 70 هزارمیلیارد تومان موافقتنامه امضاء کرد که بخشی از آنها بهره برداری شده است، وی استان کرمان را  با تلفیق و ترکیب انرژی های سیاسی با انرژی های سرمایه ای، اقتصادی و توسعه ای مدیریت کرد.
وی افزود: رزم حسینی با تعامل خوب با بخش های مختلف از ائمه جمعه، تا فعالان اقتصادی، سیاسی و نمایندگان توانست توسعه خوبی در این استان ایجاد کند و کرمان را در شرایط خوبی تحویل داد و امیدواریم منشأ حرکت بیش از پیش استان شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۰۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان