مرتضی محبی فر
فرماندار شهرستان جغتای

    .
۱۳۹۷/۱۰/۱۹

​استاندار جدید خراسان رضوی :

ضرورت تدوین منشور همدلی /تفکر بخش خصوصی در اقتصاد استان باید حاکم شود

استاندار جدید خراسان رضوی با تاکید بر اینکه امروز باید در خراسان رضوی اتحاد و همدلی حاکم باشد ، گفت : با روحیه اعتدال، حفظ اصول و اصلاح امور مطابق با قانون اساسی و پیروی از ولایت فقیه از همه فرصت ها و ظرفیت ها برای توسعه استان استفاده می کنیم و مقدمه آن تدوین منشور همدلی است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛علیرضا رزم حسینی در مراسم تودیع و معارفه استانداران سابق و جدید خراسان رضوی افزود : اولویت دوره جدید مدیریت در این استان، دو حوزه اقتصادی و فرهنگی است که در این راستا از همه ظرفیت های استان برای رشد این دو بخش باید بهره گیریم.
وی تاکید کرد: ذات انقلاب اسلامی توسعه یافتگی است و این توسعه یافتگی با بهره گیری از روحیه انقلابی باید در استان محقق شود.
رزم حسینی در ادامه از همه فعالان سیاسی و احزاب خراسان رضوی با هر نوع سلیقه و گرایش سیاسی که وفادار به انقلاب اسلامی هستند، خواست: در راستای توسعه استان با همدلی و همکاری با مردم گام بردارند.
 وی عنوان کرد : انتظار است بر مبنای اشتراکات یک منشور همدلی تدوین کرده و در کنار هم با عقلانیت و درایت فعالان سیاسی و بخش های مختلف ، این استان الگویی برای کل کشور شود.
رزم حسینی افزود : در این راستا از توان فکری و اندیشه ای و همراهی های نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد و نیز کمک و همراهی تولیت آستان قدس رضوی در این زمینه بهره می گیریم که این همدلی و همراهی  مقدمه آبادانی و توسعه کشور است .
وی اظهار کرد : در این میان نماینده دولت در استان بعنوان نماینده حاکمیت است و  همه ارکان حکومت باید در جهت تعالی استان وخدمت به مردم همراهی و همکاری نمایند.
وی با اشاره به اینکه تا قبل از دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصادی فعال بوده است ، گفت : در این دوره تقدیر بر آن قرار گرفت که در دولت به مردم خدمت کنم اما تفکر حاکمیت  اقتصاد بخش خصوصی را با خود به کرمان بردم .
وی تصریح کرد : از همان روزنخست در کرمان نیت وقف وقت کردم به گونه ای وقت و توان خود خود را برای آبادانی کرمان صرف کنم و امروز نیت وقف وقت خود را برای آبادانی خراسان رضوی انجام می دهم و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنم.
 وی در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه سیاسی به سفارش امیر المومنین (ع) اعتدال و میانه روی را باید در همه امور حفظ کرد ، افزود : در واقع با با مشی اعتدال و میانه روی و حفظ اصول مبتنی بر شعار راهبردی منطبق با قانون اساسی که ولایت و توسعه است می توان به بهترین شکل امور را پیش برد.
 استاندار خراسان رضوی گفت : در قانون اساسی تصریح شده که رهبری در راس امور است و از این رو همه مردم ایران و شهروندان این سرزمین و ایران اسلامی ولایتمدار هستند و ولایتمداری مختص گروه خاصی نیست .
وی در ادامه با اشاره به نامگذاری 10 سال پیاپی از سوی رهبر معظم انقلاب با محوریت اقتصاد گفت : نامگذاری این سالها بیانگر ضرورت ترویج فرهنگ حمایت از اقتصاد داخلی و اتکا به توانمندهای خودی است که باید از آن در جهت رشد استان بهره برد.
رزم حسینی با تاکید بر بهره گیری از همکاری نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در راستای حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی افزود: اگر فضای حاکم بر استان توسعه اقتصادی باشد، به طور قطع منابع مالی بسیار برای رشد این منطقه سرازیر خواهد شد.
وی گفت : علمای دین و ائمه جمعه می توانند در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی تاثیر گذار باشند تا این الگو در راستای رشد و بالندگی هر منطقه و شهرستان استان نهادینه شود.
وی تصریح کرد : اگر فضای همدلی ایجاد شود و برای فعالان اقتصادی فرش قرمز پهن کنیم آنها می آیند ضمن آنکه استان ظرفیت های بسیار و توانمندی های گسترده دارد چنانکه هم اکنون 76 هزار میلیارد تومان سپرده بانکی در استان وجود دارد.
استاندار جدید خراسان رضوی همچنین با اشاره به اقتصاد مقاومتی گفت : اقتصاد مقاومتی آن است که بتوانیم از موسسات غیردولتی و ظرفیت بخش خصوصی  در استان استفاده  کنیم و مردم سکاندار امور باشند.
وی گفت : ما می خواهیم در خراسان رضوی از ظرفیت اتاق بازرگانی در کنار سایر بخش ها چون توان آستان قدس رضوی و غیره بهره گیریم تا این استان روند توسعه را به خوبی طی کند.
وی افزود : در حوزه فرهنگ و هنر تقویت شورای فرهنگ عمومی و رشد هنر و ارتقا فرهنگی را دنبال می کنیم .


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۷۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان