مرتضی محبی فر
فرماندار شهرستان جغتای

    .
۱۳۹۷/۰۹/۱۵

دکتر حسینی خبر داد؛

رشد ۲۳ برابری خدمات مردم محورانه به زائران دهۀ آخر صفر در خراسان رضوی

با حضور سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی ، کارگروه فرهنگی – تبلیغی دهۀ پایانی صفر برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این جلسه که به منظور بررسی عملکرد و نقاط قوت و ضعف امور تبلیغی ، فرهنگی و ارتقا فرهنگ میزبانی برگزار شده بود؛ اظهار داشت: قرارگاه فرهنگی که با محوریت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و هماهنگی و همکاری دستگاههای ذیربط کار فرهنگی تبلیغی مراسم دهۀ پایانی صفر را به انجام رساند، از چند ویژگی مطلوب و مناسب برخوردار بود.
وی افزود: مدیریت انسجام بخشی که دستگاه های فرهنگی با هماهنگی و همکاری و هم افزایی کار را به انجام رساندند؛ شامل حوزه های علمیه ، سازمان تبلیغات اسلامی ، اوقاف و امور خیریه ، دفتر تبلیغات اسلامی و تقسیم بندی محورهای مواصلاتی و دادن مسئولیت مشخص به هر محور از ویژگی های انسجام بخشی مدیریتی در این عرصه بود.
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: آموزش و توانمندسازی مبلغان و روحانیون گام مؤثری بود که با برگزاری دوره های آموزشی و تولید محتواهای مناسب از جمله سه کتاب ، نکتۀ مثبت دیگر کار قرارگاه فرهنگی تبلیغی بود.
حسینی ادامه داد: تکیه و تأکید بر استفاده از ابزار هنر با تشکیل گروه سرود آوای رضوان و بیش از 86 اجرا در محورهای مواصلاتی برای بیش از 216 هزار زائر ؛ کرسی تلاوت رضوی با 24 قاری و برنامه های نقالی خوانی توسط 10 نقاله خوان برتر ؛ در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ رضوی با تکیه بر هنر از ویژگیهای مثبت کار این قرارگاه بود.
جانشین ستاد دهه آخر صفر استان خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگر نگاه رویداد محور فرهنگی بود که به عنوان مثال در مسابقات کتابخوانی ، طرح گل پوش برای دختران و زنان زائر اجرا شد.
وی تصریح کرد: پوشش دهی خدمات فرهنگی به همۀ اقشار زائران از جمله کار با کودکان توسط مربیان تخصصی مهدالرضا با بکارگیری 76 مربی توانمند و پوشش خدمات به بیش از 4 هزار کودک از ویژگی های ممتاز دیگری بود که به انجام رسید.
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، نگاه حمایت محور حرفه ای از زائران با 11 گروه مشاورین در ایستگاه های خدماتی بین راهی و نیز اهدامحصولات در مبدا به کاروان ها و زائران را از نکات مثبت دیگری برشمرد  که قرارگاه فرهنگی با طراحی خوب و موفق از عهدۀ آن به خوبی برآمد.
حسینی در خصوص خدمات ارائه شده در جهت ارتقا فرهنگ میزبانی نیز گفت: ایجاد ایستگاه های مشارکتی با مردم توسط شهرداری مشهد ، برجسته سازی فرهنگ رضوی مانند مراسم میدان شهدا تحت عنوان «چهل و هشتم» و انعکاس آن در شبکه های ملی، راه اندازی سایت شهروند میهمان نواز و بکارگیری 10 هزار خادم داوطلب در 29 نوع خدمت به زائرین دهۀ آخر صفر و نیز راه اندازی کانون خادم یاران رضوی آستان قدس رضوی با 30 نوع خدمت و 17 هزار خادم افتخاری و 42 مدرسۀ گامهای عاشقی توسط آموزش و پرورش و ارائۀ خدمات با 15 هزار نفرخادم برای 110 هزار زائر توسط جمعیت خدمتگزاران زائرین پیاده و خدمات هیئت متوسلین به جوادالائمه برای زائرین خراسان شمالی که در مجموع باعث افزایش 23 برابری مشارکت مردم شد ؛ از نکات برجستۀ کار خدمات رسانی به زائرین دهۀ آخر صفر بود.
در این جلسه مسئولان آستان قدس رضوی، شهرداری مشهد ، سازمان تبلیغات اسلامی ، اداره کل اوقاف و امور خیریه و سایر دستگاهها و نهادهای ذیربط حضور داشتند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۰۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان