مرتضی محبی فر
فرماندار شهرستان جغتای

    .
۱۳۹۷/۰۱/۲۴

معاون سیاسی وزیر کشور:

نتیجه تمامی اقدامات و تصمیمات باید منجر به رضایت مردم شود

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: نتیجه تمامی تصمیمات و اقدامات در حوزه های مختلف باید منجر به رضایت مردم شود، زیرا بدون حضور و مشارکت مردم در حوزه های مختلف نمی توان به نتیجه مطلوب دست یافت.

 معاون سیاسی وزیر کشور گفت: نتیجه تمامی تصمیمات و اقدامات در حوزه های مختلف باید منجر به رضایت مردم شود، زیرا بدون حضور و مشارکت مردم در حوزه های مختلف نمی توان به نتیجه مطلوب دست یافت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، اسماعیل جبارزاده روز جمعه در دوازدهمین جلسه کارگروه استانداران منطقه 5 کشور در مشهد مقدس افزود: در این راستا باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که با افزایش رضایت ،مشارکت بیشتر مردم جلب و توان و ظرفیت آنان به کمک بیاید.
وی اظهار کرد : از این رو نحوه مشارکت و پررنگ کردن نقش مردم بسیار مهم است تا قدرت و توان بسیار گسترده ملت که در موقعیت های مختلف پشتیبان وعامل قدرت کشور و نظام بوده ،تقویت شده و با ایفای نقش مردم شاهد رشد و توسعه توان و اقتدار بیش از پیش کشور باشیم .
وی باا بیان اینکه برگزاری کارگروه های مناطق شش گانه کشور آثار خوبی حوزه تصمیم گیری های کلان در بر داشته است ،افزود : بویژه عملکرد کارگروه منطقه 5 که باعث خدمات ارزشمندی شد که از جمله آنها تفویض اختیارات به استانداران است که در این راستا امروز 70 تا 80 مورد از اختیارات کشوری به استان ها تفویض شده است.
وی عنوان کرد : در عین حال باید واگذاری اختیارات بیشتر از سوی دستگاههای دولتی به استانها همچنان پیگیری و محقق شود.
وی با اشاره به ضرورت شکل گیری و تداوم فعالیت این مناطق گفت : استان های همجوار در عین آنکه در مسائل مختلف از یکدیگر متاثر می شوند ، در عین حال می توانند در تعامل و همکاری با هم تقویت شده و بر قوت و قدرت خود بیافزایند.
جبارزاده با تاکید بر آثار مثبت این کارگروه ها  افزود : به منظور اثربخشی بیشتر و درگیری مدیریت های مرکزی می توان به تناسب موضوعات وزارتخانه های مختلف را به این نشست ها دعوت کرد.
وی گفت : در قالب 11 نشست کارگروه در دولت یازدهم اقدامات خوبی انجام شد و امید است در دولت دوازدهم همچنان با جدیت استمرار یابد.
جبارزاده افزوده شدن مسائل امنیتی و سیاسی به مباحث مورد پیگیری این نشست ها را از ضرورت ها خواند و گفت : انتظار است در سال 97 به صورت منطقه ای در قالب این کارگروه ها مباحث امنیتی و سیاسی بررسی، پیگیری و تصمیمات مشترکی در این راستا گرفته شود، زیرا نمی توان بدون امنیت سایر بخش ها را فعال نگه داشت .
وی اظهار کرد : منشور گفت و گوی سیاسی هم که سال قبل ابلاغ شد و حاصل بررسی های کارشناسی و علمی و نشست های مختلف بود باید به صورت جدی اجرایی شود زیرا  معجزه گفت و گو می تواند بسیاری از مسائل را قبل از امنیتی شدن حل کند.
*فضای باز سیاسی برای گفت و گو و اظهار نظر 
معاون وزیر کشور افزود : معاونت سیاسی وزارت کشور  9 بند این منشور را با جدیت دنبال می کند و در این راستا با گروهای مختلف ، احزاب و تشکل های صنفی و غیره نشستها و جلسات متعدد برگزار می کند و معتقدیم ، باید فضای سیاسی را برای اظهار نظر و گفت و گوی مردم باز کنیم .
 وی تصریح کرد : : وزارت کشور هیچ محدودیتی در این رابطه  قائل نیست و باید همه بتوانند دور یک میز در کنار هم نشسته و تبادل نظر و گفت و گو کنند و قدرت تحمل خود را بالا برده و انتقادات را بشنوند که تحقق این امر ازبرنامه های سال 97 است.
 وی ادامه داد : تمامی گروههای سیاسی با همه تفاوت ها و اختلاف نظرها ، در اصل و بنیان ، به اصول انقلاب ، مردم و نظام معتقد و پایبندند و باید تلاش کنیم شرایط برای فعالیت و تبادل نظر آنها تسهیل شود.
*غفلت از نقش و تاثیر شبکه 160 هزار نفری شوراها در حل مسائل جامعه و کشور
جبارزاده در ادامه با اشاره به ظرفیت 160 هزار نفری اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور گفت : این بخش از جمله پتانسیل های بسیاربزرگی است تا امروز مغفول مانده است.
 وی عنوان کرد : دولت و نظام برای شکل گیری این شبکه گسترده  که منتخبان مردم هستند و تکالیف قانونی هم دارا هستند ،هزینه کرده اما از این ظرفیت 160 هزار نفری سربازان آماده خدمت به نظام و مردم استفاده نکرده است.
وی تصریح کرد : یکی از وظایف این شبکه همکاری با سازمان ها و نهادهای دولتی برای ایفای نقش بهتربرای کمک رسانی به مردم در شرایط بحرانی و اضطراری است اما به ندرت از آن  در حوزه های فرهنگی ، اجتماعی ، پیشگیری و خدماتی و غیره بهره گرفته شده چنانکه بعنوان مثال در زلزله کرمانشاه می شد از این شبکه سازمان یافته و ظرفیت قابل توجه آن برای امدادرسانی منسجم تر بهره گرفت.
*انتظارات وزیر کشور از این شش استان  
 وی در ادامه با اشاره انتظارات وزیر کشور از استانداران در مباحث مهم منطقه ای ، گفت : انتظار است استانداران خود به صورت جدی در بحث مدیریت بحران آب ورود یابند تا مدیران اجرایی هم بر آن متمرکز شوند.
وی پیگیری مباحث مربوط به شعار سال و نیز  توجه به همه اقلیت های قومی و دینی و انسجام همه گروه ها و اقشار جامعه ، تلاش برای تامین رضایت مردم و خدمات صحیح و درست در بخش های اداری و دولتی و غیره را مهم خواند.
وی گفت : روزانه 5 میلیون مراجعه از سوی مردم به بخش های مختلف دولتی ، شهرداری ها ، نیروی انتظامی در کشور می شود که تکریم ارباب رجوع و برخورد شایسته بااین جمعیت خود عاملی برای رضایت مردمی است .
جبارزاده ، با بیان اینکه  ایجاد امید و نشاط در جامعه در دستور کار دولت بوده و همچنان هم هست، افزود : استانداران هر ماه و یا دو ماه یکبار با دعوت ازیکی از وزرا به تناسب مسائل و مباحث استان خود ضمن برگزاری جلسات زمینه حضور آنها را در مناطق محروم استان ها فراهم کرده تا از نزدیک در ارتباط رو در رو با مردم در جریان مسائل منطقه قرار گرفته و آنها را پیگیری نمایند.
معاون امنیتی، انتظامی وزیر کشور هم در این جلسه گفت : باید نسبت به موضوع فعالیت کارگروه های منطقه ای پنجگانه وزارت کشور در هماهنگی با سایر سازمان ها و وزارتخانه اقدام شود تا تصمیمات و برنامه های همه بخش ها در هماهنگی کامل با هم تمرکز یابد و ازپراکنده کاری پرهیز شود.
حسین ذوالفقاری افزود : در قالب این کارگروه های منطقه ای تشکیل کمیته امنیتی مشترک و طراحی برنامه های  مختلف برای شرایط و مسائل جدی چون قاچاق موادر مخدر ، مباحث مربوط به انسداد مرز و قاچاق کالا و سوخت و تقویت بازارچه های مرزی مشترک ضروری است تا بتوانند در موقعیت های مختلف عملکرد سریع و به موقع در مسائل و مشکلات ورود یافته و مسائل را تدبیر نمود.
وی ادامه داد : در این میان وضعیت سه استان خراسان رضوی ، جنوبی و سیستان و بلوچستان در زمینه شرایط مشکوک التابعه ها و در صورت نیاز اصلاحاتی که باید در قوانین مربوطه انجام از جمله مباحثی است که باید این کارگروه منطقه ای دنبال کنند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۹۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان