سرپرست فرمانداری جغتای
مرتضی محبی فر

    .
۱۳۹۶/۱۲/۲۲

معاون استاندار خراسان رضوی:

فرهنگ سازی برای چهارشنبه سوری باید رویکرد اجتماعی داشته باشد

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، نشست سازمان های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی با موضوع چهارشنبه سوری برگزار شد.

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، نشست سازمان های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی با موضوع چهارشنبه سوری برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی دوشنبه شب در این نشست گفت: فرهنگ سازی برای انجام مراسم سنتی چهارشنبه سوری باید فارغ از نگاه سیاسی و همراه با رویکرد اجتماعی باشد.
وی با بیان این که برخی گاهی نا آگاهانه و ناخود آگاه این حرکات را از دایره اجتماعی به دایره سیاسی می غلطانند؛ افزود: چهارشنبه سوری یک سنت در جامعه ایران است که دارای ویژگی هایی از جمله دیرینگی، جمعی و آیینی است که هر سه ویژگی جنبه اجتماعی دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: راهبرد نظام جمهوری اسلامی نیز تاکنون مبارزه با چهارشنبه سوری نبوده و حتی رهبر معظم انقلاب فرموده اند که چهارشنبه سوری با منابع دینی ناسازگاری ندارد.
حسینی افزود: چهارشنبه سوری کارکردهای مثبت داشته و نشاط جمعی، همگرایی و انسجام ملی، همدلی و دوستی و آمادگی برای سال جدید می تواند از کارکردهای مثبت آن باشد.
وی اظهار کرد: البته این مراسم همراه با کارکردهای نامناسب نیز بوده است که مهمترین آنها ضربات جسمی و روحی است که به افراد جامعه وارد می شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه با فرهنگ سازی طی 2 سال اخیر، آسیب ها و عوارض چهارشنبه سوری کمتر شده است، گفت: آموزش، مشارکت اجتماعی، الگوسازی های مناسب، اقدامات و برنامه های جذاب برای جلوگیری از آسیبها، از جمله اقداماتی است که می تواند از آسیب های چهارشنبه سوری بکاهد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان