سرپرست فرمانداری جغتای
مرتضی محبی فر

    .
۱۳۹۶/۱۰/۲۲

وزیر ورزش و جوانان:

علاقه ایرانیان به ورزش های پهلوانی ریشه در هویت ملی و مذهبی دارد

وزیر ورزش و جوانان گفت: علاقه مندی مردم ایران به ورزش های پهلوانی و زورخانه ای، ریشه در فرهنگ، هویت ملی و مذهبی آنان دارد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: علاقه مندی مردم ایران به ورزش های پهلوانی و زورخانه ای، ریشه در فرهنگ، هویت ملی و مذهبی آنان دارد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مسعود سلطانی فر، پنجشنبه در حاشیه مسابقات زورخانه ای قهرمانی کشور در گفتگو با خبرنگاران در مشهد گفت: ترویج روحیه پهلوانی سالم سازی فضاهای ورزشی کشور را دربر دارد، چراکه قهرمانان با حضور در این کشتی ها روحیه پهلوانی را فراخواهند گرفت.
وی افزود: به دنبال تلاشهای صورت گرفته و با تمهیدات اندیشیده شده، امید است شاهد گسترش رشته ورزشی زورخانه ای در سطح کشور باشیم.
سلطانی فر با بیان اینکه ترویج روحیه پهلوانی باعث سالم سازی فضاهای ورزشی می شود، اظهار کرد: اگرچه اکنون در همه عرصه ها فضای فرهنگی و ورزشی خوبی حاکم است اما در رشته کشتی فضای سالم تری را شاهد هستیم.
وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: در رشته کشتی زورخانه ای شور و شعف خاصی حاکم است و افراد و جوانانی حضور دارند که در جهت حفظ ارزشهای اخلاقی و اسلامی تلاش می کنند تا اسوه و الگو باشند.
وی بیان کرد: هم اکنون مسابقات زورخانه ای با شور و حال ویژه ای در مشهد مقدس در حال برگزاری است و در این مسابقات 131 کشتی گیر برتر از 80 زورخانه هشت استان کشور حضور دارند.
مسابقات زورخانه ای قهرمانی کشور از پنجشنبه با حضور 8 تیم از استان های مختلف در سالن شهید بهشتی مشهد آغاز شده که استان های اصفهان، یزد، قم، خراسان رضوی، مازندران، خراسان جنوبی، کردستان و کرمانشاه در این رقابت ها شرکت دارند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۳۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان