مرتضی محبی فر
فرماندار شهرستان جغتای

    .
۱۳۹۹/۰۸/۲۶

دریک مراسم برخط ،سرپرست نمایندگی محیط زیست جغتای معرفی شد.

آیین تودیع و معارفه سرپرست نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان جغتای به صورت برخط با حضور فرماندار شهرستان جغتای و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در دفتر فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جغتای، آیین تودیع و معارفه سرپرست نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان جغتای به صورت برخط با حضور فرماندار شهرستان جغتای و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در دفتر فرماندار برگزار شد.
مرتضی محبی فر در این مراسم محیط زیست را سرمایه ای ارزشمند و نیازمند حفاظت جدی برای نسل های آتی عنوان کرد و با اشاره به اینکه برخی چالش هایی که با آن مواجه هستیم و زمینه زیست محیطی دارند دارای ابعاد امنیتی هستند گفت: این موضوع، دغدغه مندی را در حوزه حفاظت از محیط زیست دوچندان می کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا زمینه را برای توسعه آموزش های مجازی در تمامی حوزه هافراهم ساخته است گفت: توسعه فرهنگ محیط زیستی با پرهیز از نگاه تجملی و با بهره مندی از شبکه های اجتماعی درحال حاضر بهترین شیوه انتقال دانش حفاظت از مواهب الهی است و برای همراهی و حمایت از محیط زیست شهرستان اعلام آمادگی کرد.
 طی سخنانی از پتانسیلهای حوزه محیط زیست طبیعی و انسانی جغتای و ضرورت همگرایی مسئولان با جوامع محلی منطقه سخن گفت. 

 تورج همتی مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی نیز طی سخنانی از پتانسیلهای حوزه محیط زیست طبیعی و انسانی جغتای و ضرورت همگرایی مسئولان با جوامع محلی منطقه سخن گفت. 

تورج همتی همجواری شهرستان جغتای با پناهگاه حیات وحش میاندشت در جاجرم را فرصتی برای رصد یوزایرانی در اکوتون دو منطقه دانست و افزود: ضرورت حساسیت در حفاظت اکوتونها به دلیل غنای گونه ای بالاتری از جوامع مجاور است و این موضوع در شهرستان جغتای مصداق داشته و نیازمند توجه و پایش بیشتری است.
وی همچنین به قرار گرفتن بیش از ۱۲ هزار هکتار از منطقه شکار ممنوع ریوند در محدوده شهرستان‌ جغتای اشاره کرد و افزود:بهره مندی از پتانسیل مشارکت جوامع محلی برای حراست از وسعت منطقه و دیده بانی محیط زیست ،حرف اول را در ارتقاء مدیریت زیست محیطی  و کاهش تخلفات شکار و صید در منطقه میزند .   
وی درخصوص وضعیت پایش محیط زیست انسانی این شهرستان به مشکلات کشتارگاه صنتی دام و زباله گاه جغتای و ضرورت ساماندهی پسماندها و پسابهای صنایع مستقر در حوزه این شهرستان اشاره کرد و گفت:بهره برداری از پتانسیلهای ارزرشمند صنعتی  و فراوری فلزاتی همچون مس و کروم که در حوزه شهرستان جغتای صورت می گیرد باید با نگاه توسعه پایدار و آمایش سرزمین باشد.

گفتنی است دراین مراسم ،مدثر تیموری با دریافت حکم انتصاب خود به امضاء مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و توسط فرماندار جغتای، رسماً به عنوان سرپرست حفاظت محیط زیست جغتای معرفی شد و از اهتمام و تلاش پنج سالۀ مصطفی کلاته سرپرست پیشین این نمایندگی  نیز با اهداء لوح سپاسی به امضاء مدیر کل و توسط 
فرماندار جغتای تجلیل شد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری جغتای
تعداد بازدیدها : ۲۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۹۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۸ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۶۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۴۴۷۲۳۳ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۷ نفر
آماربازدیدکنندگان