مرتضی محبی فر
فرماندار شهرستان جغتای

    .
۱۳۹۹/۰۵/۰۹

جلسه هماهنگی برنامه‌های دهه امامت و ولایت در شهرستان جغتای برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جغتای، جلسه ستاد هماهنگی ، برنامه ریزی و بزرگداشت دهه امامت و ولایت شهرستان جغتای با حضور آزادواری معاون سیاسی فرمانداری، بخشداران و روسای ادارات شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.
در ابتدای جلسه، دکتر آزادواری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ضمن عرض خیر مقدم، سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) را به اعضا تسلیت گفتند.

آزادواری با اشاره به فرارسیدن عید قربان گفت: عید قربان از اعیاد بزرگ مسلمان است عید قربان رهایی از تعلقات است رهایی از هر آنچه غیر خدایی است. در این روز حج گزار اسماعیل وجودش را یعنی هرآنچه به آن دلبستگی دنیوی پیدا کرده قربانی کند تا سبک بال شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار در ادامه بیان کرد: عید قربان پاک ترین عیدهاست و عید سرسپردگی و بندگی است، عید برآمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است، عید نزدیک شدن دلهایی است که به قرب الهی رسیده اند.
ایشان در ادامه درخصوص عید غدیر افزودند: غدیر تنها نام یک سرزمین نیست، غدیر یک تفکر است، غدیر یک نشانه و رمزی است که از تداوم خط نبوت خبر میدهد، غدیر یک نقطه تلاقی کاروان رسالت با طلایه داران امامت است. غدیر یک سرزمین نیست، کوثری است که فنا ناپذیر است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: واقعه غدیر خم یکی از مسلم ترین مسائل تاریخ اسلام است که صدها دانشمند از آن یاد کرده اند.
در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلین وحدانی مسئول اداره تبلیغات اسلامی با اشاره به لزوم تبیین فرمایش مقام معظم رهبری در راستای توجه به فعالیتهای دینی، قرآنی و تبلیغی بیان کرد: ایام نورانی دهه امامت و ولایت «عید سعید قربان تا عید سعید غدیرخم» فرصتی ارزشمند برای تبیین، تبلیغ و تشریح فلسفه غدیر، پیام غدیر، شخصیت امیرالمؤمنین (ع) امامت و ولایت، ترویج اسلام ناب و اشاعه فرهنگ ناب شیعه و علوی است.

وی اظهار کرد: توجه ویژه به برگزاری مراسم دعای عرفه و خطبه خوانی غدیر، سخنرانی در منابر و جشن های این ایام پیرامون فلسفه غدیر، امامت و ولایت، حکومت و سیاست از دیدگاه تشیع و تلاش در راستای استفاده از ظرفیت رسانه های جمعی بمنظور جهت دهی افکار عمومی به دهه ولایت و امامت و اطلاع‌رسانی مراسم محلی و جمعی شهرستان از مهمترین اهداف اداره تبلیغات اسلامی جغتای در این ایام مبارک است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی افزود: توجه به شعار محوری دهه امامت و ولایت ترویج و تبیین مسئله غدیر و آموزه‌های ادبی با رویکرد مشارکت مردم محوری در منابر و مساجد از دیگر برنامه های این اداره در دهه امامت و ولایت در جغتای است.
در ادامه هریک از اعضاء نظر و پیشنهادهای خود را در خصوص بهتر برگزار شدن مراسم عید غدیر خم بیان کردند. 


منبع : زیرپرتال فرمانداری جغتای
تعداد بازدیدها : ۲۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان