مرتضی محبی فر
فرماندار شهرستان جغتای

    .
۱۳۹۸/۱۲/۱۷

جلسه مدیریت بحران با محوریت پیشگیری از ویروس کرونا با حضور فرماندار شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جغتای، جلسه مدیریت بحران با محوریت بررسی بیماری کرونا با حضور مرتضی محبی فر فرماندار شهرستان جغتای، امام جمعه و مدیران دستگاه های اجرایی در محل فرمانداری برگزار گردید.
در این جلسه محبی فر، با تأکید بر لزوم آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم در خصوص روش های پیشگیری از ابتلای به بیماری کرونا، اظهار داشت: بر این اساس، اطلاع رسانی لازم با هدف آموزش به گروه های مختلف جامعه در زمینه پیشگیری از این بیماری و رعایت نکات بهداشتی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید در دستور کار همه دستگاه های اجرایی شهرستان قرار گیرد.
محبی فر با تأکید بر ضرورت توجیه مردم درباره کاهش تجمعات، افزود: مردم باید در نظر داشته باشند که کاهش تجمعات و ماندن در منزل، نقش مهمی در مدیریت و کنترل بیماری کرونا دارد.
وی با تاکید بر همکاری تمامی اصناف بویژه رستوران داران ، تالارها ،باشگاهها و ...، اظهار داشت:تمامی این گونه اماکن بایستی در راستای مقابله با این بیماری و جلوگیری از شیوع آن نسبت به تعطیلی تا پایان این بیماری اقدام نمایند و دستگاههای نظارتی مکلف به بازرسی هستند.
وی افزود؛ از ظرفیت بخشداری ها ،شهرداری ها و دهیاری ها در نصب بنرهای آموزشی به منظور اطلاع رسانی به مردم و همچنین ضد عفونی کردن سطح شهر و روستاها استفاده گردد. 
محبی فر بر لزوم رعایت بهداشت در نانوایی ها و جایگاه های سوخت نیز تأکید کرد و گفت: نانوایان باید ضمن توجه به نکات بهداشتی و تعامل با مراکز بهداشت، میزهای خود را ضد عفونی کرده و از گرفتن وجه نقد از شهروندان اجتناب کنند و همچنین در جایگاه های سوخت، فرآیند سوخت‌گیری و پرداخت در تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت توسط اپراتور جایگاه انجام و با دستکش یک بار مصرف جهت استفاده عموم مردم در دسترس قرار گرفته و فرایند سوخت‌گیری و پرداخت بدون دستکش یکبار مصرف انجام نشود.
 نماینده عالی دولت در شهرستان جغتای گفت:با همکاری شبکه بهداشت و درمان و  نیروی انتظامی تیم کنترل تب‌سنج در ورودی های شهرستان جغتای مستقر می شوند تا مسافران ورودی به شهرستان را آزمایش کنند و در صورت مشکوک بودن فردی، به مدت ۱۴ روز قرنطینه می شود.

در پایان محبی فر از مردم فهیم شهرستان جغتای که در استان ها و شهرستان های دیگر ساکن هستند درخواست کرد که؛ جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در همان محل در منزل بمانند و از مسافرت و برگشت به این شهرستان خودداری نمایند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری جغتای
تعداد بازدیدها : ۱۵۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۶
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۸۳ نفر
کل بازدیدکنندگان ۴۳۰۵۶۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۵ نفر
آماربازدیدکنندگان