مرتضی محبی فر
فرماندار شهرستان جغتای

    .
۱۳۹۷/۱۰/۰۶

هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان جغتای برگزار شد

هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان جغتای که مزین بنام شهید علی اصغر قریمانه بود برگزار شد.
مرتضی محبی فر سرپرست فرمانداری شهرستان جغتای در این جلسه ضمن تسلیت ارتحال عالم ربانی آیت الله هاشمی شاهرودی گفت : قطعا ایشان خدمات بسیار بزرگی به نظام و کشور کرده اند .
وی افزود : امروز باید واقعیت را پذیرفت که حقیقتا کارکردن نسبت به گذشته سخت تر شده است اما این بدان معنی نیست که نمیتوان کار کرد . چرا که در همین شهرستان جغتای رییس و پرسنل یکی از ادارات برای این که مشکل لوله آب مسکن مهر را حل کنند حقوق یک ماه خود را با 28 روز تاخیر دریافت کردند و در عوض مشکل مردم را حل کردند.
سرپرست فرمانداری جغتای در ادامه گفت : من از همه مدیرانی که دلسوزانه به انجام وظیفه می پردازند تشکر می کنم اما برخی از مدیران نیز خود را به خواب زده اند و تولید نارضایتی میکنند که این اصلا قابل پذیرش نیست . وی تاکید کرد : یکی از مهمترین و اسایس ترین حقوقی که همه مردم و ارباب رجوع ادارات دارند بحث تکریم است و اگر در هنگام مراجعه به اداره این اولین اصل را رعایت نکنند مدیر آن اداره تولید نارضایتی کرده است که شاید نتوانیم در آینده در خدمت این قبیل مدیران باشیم. 
سرپرست فرمانداری شهرستان جغتای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرارگرفتن در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از همه مدیران و روسای عضو شورای اداری شهرستان جغتای خواست که نسبت به انعکاس توانمندی ها و دستاوردهای چهل ساله نظام بکوشند .
وی همچنین در بحث مشکل اسناد اراضی شمال شهر جغتای گفت : ما این موضوع را از طریق وزیر محترم راه و  شهرسازی و نماینده محترم مجلس پیگیری کردیم و حتی دستور وزیر را داریم و انتظار داریم مدیرکل محترم راه و شهرسازی استان در این خصوص گام های جدی تری  را بردارند .
شایان ذکر است در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین موحدی پور اما جمعه جغتای ضمن برشمردن برخی از ویژگی های حکومت حضرت علی (ع) از مدیران خواستند که نسبت به نظارت و کنترل درمجموعه خویش بیشتر دقت کنند زیرا چنانچه کنترل و نظارت نباشد به مردم اجحاف خواهد شد.
در این جلسه همچنین زادخور مدیرکل راه آهن شمال شرق نیز در این جلسه به بیان گزارشی از وضعیت خدمات رسانی حوزه ریلی در شهرستان جغتای پرداخت و گفت : پیش از انقلاب ما فقط 3500 کیلومتر راه آهن داشتیم در حالی که امروز بالغ بر 13000 کیلومتر شبکه ریلی در کشور داریم . وی ادامه داد : پیش از انقلاب سرعت متوسط قطار های ما 50 کیلومتر در ساعت بود که امروز این عدد به 160 کیلومتر رسیده است.
زادخور افزود : در مسیر تهران مشهد ما روزانه شاهد تردد 80 قطار مسافربری و چندین قطار باری هستیم که این قطارها از اقسی نقاط غرب کشور و تهران راهی حریم امن رضوی میشوند .
وی با اشاره به برخی مشکلات حوزه ریلی شهرستان جغتای گفت : تلاش ما این است که مجموعه نمازخانه و سکوی ایستگاه جوین با پیشرفت 80 درصدی تا پایان سال افتتاح شود و در خصوص ززیرگذر ایستگاه آزادوار نیز تلاش ما این است که کل سازه جابجا شود تا مشکل تردد مردم حل شود .
مدیرکل راه آهن شمال شرق در پاسخ به برخی اعتراضات به زمان حرکت قطار محلی آزادوار گفت : تقاضای مردم این است که زمان حرکت قطار محلی تغییر یابد ولی ما باید روزانه تعداد زیادی قطار خط و روت اختصتص دهیم که این قطارها بعضا از شهرهای غربی کشور مانند ارومیه ، اراک ،کرمانشاه و حتی اهواز حرکت خود را آغاز می کنند و نمیتوانیم زمان خالی بر روی ریل ایجاد کنیم ولی با این حال قول میدهیم ولو  حتی در حد یک ربع هم اگر مقدور بود این زمان ها را تغییر دهیم.
مدیر کل راه آهن در خصوص افزایش توقف قطارهای مسافری در ایستگاه جوین گفت : با توجه به این که در مسیر تهران مشهد بیش از 51  ایستگاه داری که اکثراینها در شهرستان های تازه تاسیس هستند در صورت اختصاص زمان توقف به این شهرستان ها ما رقابت پذیری زمان سیر مسیر را نسبت به حمل و نقل جاده ای از دست می دهیم .
در پایان این جلسه از فرزند شهید علی اصغر فریمانه تقدیر به عمل آمد.
روابط عمومی فرمانداری شهرستان جغتای


منبع : زیرپرتال فرمانداری جغتای
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۹۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان