سرپرست فرمانداری جغتای
مرتضی محبی فر

    .
۱۳۹۷/۰۶/۱۱

در جلسه شورای حفاظت از منابع آبی صورت گرفت :

تاکید سرپرست فرمانداری بر اقدامات فوری عملی برای مقابله با بحران بی آبی

جلسه شورای حفاظت از منابع آبی شهرستان جغتای به ریاست مرتضی محبی فر سرپرست فرمانداری شهرستان جغتای برگزار شد.
در این جلسه محبی فر سرپرست فرمانداری شهرستان جغتای ضمن اشاره به عمق بحران بی آبی و خطر پیش رو گفت : امروز دیگر فرصت حرف زدن وشعار دادن نیست بلکه از همین اکنون باید اقدامات عملی را آغاز کنیم. وی ادامه داد :  اگر برای بعضی از مدیران بحران آب هنوز در حد یک دغدغه و چالش ذهنی است برای بسیاری از روستاییان بحران کم آبی و بی آبی تبدیل به یک چالش عینی شده است که روزانه با آن درگیر هستند.
وی افزود : برای مقابله با بی آبی در شهرستان جغتای باید در دو حوزه به صورت جدی ورود پیدا کنیم که یکی بخش کشاورزی است و دیگری بخش فرهنگی است. سرپرست فرمانداری شهرستان جغتای گفت : متاسفانه امروز دیگر زنگ خطر خشکسالی و بی آبی در دشت جوین به صدا در آمده است که دیر یا زود آسیب های جدی و جبران ناپذیری به شهرستان وارد خواهد کرد که عمده آن برای کشاورزان متصور است. وی تاکید کرد : باید تمام کشاورزان به این باور و ایمان برسند که اگر همین آبهایی را که اکنون در کشت های کم بازده به هدر میروند  ذخیره کنند در پنج سال آینده با قیمت های بسیار بالا به فروش خواهند رساند و این به دلیل کمبود آب در پنج سال آینده است.
محبی فر کمبود آب را باعث ناامنی واز بین رفتن پایه های اقتصاد دانست و گفت : خیلی از منابع حتی نیروی انسانی تجدیدپذیر هستند اما آب یک منبع تجدید پذیر نیست و به زودی شاهد وقوع بحرانی به مراتب بدتر از وضع فعلی خواهیم بود و باید از هم اکنون این تهدید را مدیریت کنیم .
در ادامه جلسه اعضای شورای حفاظت از منابع آبی به بیان چالش ها ، وراهکارهای لازم برای برون رفت از وضع پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ شد
روابط عمومی فرمانداری شهرستان جغتای


منبع : زیرپرتال فرمانداری جغتای
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان