سرپرست فرمانداری جغتای
مرتضی محبی فر

    .
۱۳۹۷/۰۴/۱۳

دیدارو گفتگوی فرماندار و معاون بهره برداری آبفا خراسان رضوی

محمد علی آبادی فرماندار شهرستان جغتای و مهندس مهری معاون بهره برداری آبفای خراسان رضوی دیدار و گفتگو کردند.
فرماندار شهرستان جغتای در این دیدار ضمن تشکر از زحمات شبانه روزی پرسنل آب و فاضلاب گفت : متاسفانه مصرف آب شرب در شهر جغتای بالاتر از میزان مجاز است که دلیل آن نیز استفاده از آب شرب لوله کشی برای آبیاری درختان و باغچه های خانگی ، آب دهی به احشام و حتی آبیاری فضای سبز می باشد . وی افزود : در برخی از روستاها مشخص شده است که متاسفانه عده ای از مردم با دستکاری کنتور ، آب شرب لوله کشی را برای آبیاری و کشت و کار بعضا نیم هکتاری و یا باغچه ها و باغ های میوه بسیار بزرگ استفاده می کنند که در نهایت باعث وارد آمدن فشار به چاه و شبکه و بی آب شدن مردم همان منطقه می شود.
علی آبادی تاکید کرد : امروز شرایط به گونه ای است که باید صرفه جویی در مصرف آب حتی در همین شهرستان جغتای که تا کنون دچار کمبود آب نبوده ، جدی گرفته شود و بر همین اساس در جلسات تخصصی مقرر شده است که مشترکینی که مصرف آب غیرمعمول و یا غیر مجاز دارند به دادستانی معرفی شوند و این هم به این دلیل است که در صورتی که با مشترکین غیرمجاز و برداشت های بی رویه مقابله نشود در نهایت همه مردم متضرر می شوند.
فرماندار در پایان از مسئولین آبفای استان خواست که برای کمبود احتمالی آب در شهرستان جغتای راهکار های میان مدت و بلند مدت در نظر گرفته شود.
پیش از سخنان فرماندار ، مهری معاون بهره برداری آب و فاضلاب استان خراسان رضوی با تاکید بر این که تا کنون در شهر جغتای مشکل کمبود آب وجود نداشته است ، گفت : از امروز به دلیل تعدیل فشار و به جهت جلوگیری از قطعی آب برخی مناطق موقتا آب برخی از منازل قطع شده است که تا ساعات آتی مشکل بر طرف می شود.
مهری افزود : در طی روزهای آتی اوج فشار به شبکه آب شرب وارد می شود و باید مردم و مسئولین با صرفه جویی در مصرف آب از قطعی آب جلوگیری کنند. وی گفت : نیاز آب شرب شهر جغتای 33 لیتر بر ثانیه است اما متاسفانه در حال حاضر 53 لیتر بر ثانیه در حال مصرف می باشد که این مازاد مصرف برای باغچه ها ، درختن،احشام،خرابی شبکه و یا آبیاری فضای سبز است که باید کنترل شود
روابط عمومی فرمانداری شهرستان جغتای


منبع : زیرپرتال فرمانداری جغتای
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان