سرپرست فرمانداری جغتای
مرتضی محبی فر

    .
۱۳۹۷/۰۲/۲۵

در جلسه شورای راهبردی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر شهرستان جغتای مطرح شد :

فرماندار : در سال پیش رو به مسایل فرهنگی و اجتماعی شهرستان اولویت می دهیم

جلسه شورای راهبردی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر شهرستان جغتای به ریاست فرماندار و با حضور کاظمی مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر استان خراسان رضوی آغاز بکار کرد.
فرماندار شهرستان جغتای هدف از تشکیل این شورای راهبردی را ارتقای شاخص افراد تحت پوشش بیمه اجتماعی در شهرستان عنوان کرد و گفت : از ابتدای تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان از سال 1384 تا کنون تعداد 3843 نفر در شهرستان جغتای به عضویت این صندوق درآمده اند که 31% افراد مشمول شهرستان را در بر گرفته است و باید امسال تعداد 1957 نفر دیگر به عضویت این صندوق درآیند تا به شاخص های پیش بینی شده دست پیدا کنیم
علی آبادی تاکید کرد : خدمات بسیار خوب و مفید و مهمی از سوی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان در اختیار روستاییان قرار می گیرد که پرداخت مستمری ، بیمه از کار افتادگی و بازنشستگی بخشی از این خدمات است و روستاییان می توانند از این خدمات استفاده کنند تا آینده بهتر و روشن تری داشته باشند. وی تاکید کرد : باید خدمات و منافع این بیمه برای همه روستاییان تبیین شود تا افراد بیشتری بتوانند از این مزایا استفاده کنند.
فرماندار گفت : کاهش نرخ مهاجرت به شهرها ، کاهش اختلاف طبقاتی ، تامین امنیت اجتماعی کشاورزان ، باز توزیع عادلانه درآمد ها بخشی از اهداف این صندوق می باشند. وی افزود : هم اکنون دو برابر حق عضویت سهم بیمه شدگان توسط دولت پرداخت می شود و روستاییان می توانند با پرداخت مبالغ بسیار پایینی از خدمات این بیمه استفاده کنند.
فرماندار شهرستان جغتای در بخش دیگری از سخنان خود گفت : در سالهای گذشته عمده رویکرد ما عمرانی و زیرساختی بوده است اما در سال جاری اولویت ما مسائل فرهنگی و اجتماعی شهرستان است و به حوزه فرهنگی و اجتماعی اولویت بیشتری خواهیم داد.
همچنین در این جلسه کاظمی مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر خراسان رضوی ضمن برشمردن برخی ویژگی ها و اهداف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان نقش فرمانداری و بخشداری ها را دز زمین توسعه فراگیر این بیمه در بین اقشار روستایی پر رنگ دانست و گفت : باید به کمک دهیاران ، اعضای شوراهای اسلامی و روحانیت مردم روستاها را با خدمات این بیمه آشنا کرد .
روابط عمومی فرمانداری شهرستان جغتای


منبع : زیرپرتال فرمانداری جغتای
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۰۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان