سرپرست فرمانداری جغتای
مرتضی محبی فر

    .
۱۳۹۷/۰۲/۰۸

رییس سازمان جنگلها،مراتع و آبخیزداری کشور :

جلسه بررسی مشکلات منابع طبیعی شهرستان جغتای با حضور رییس سازمان جنگل ها ،مراتع و آبخیزداری کشور

جلسه بررسی مسائل حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جغتای با حضور خلیل آقایی رییس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور در فرمانداری شهرستان جغتای برگزار شد.
در این جلسه فرماندار شهرستان جغتای ضمن بازگو کردن مشکلات مردم بویژه در خصوص زمین های مزروعی و مسکونی مورد اختلاف بین منابع طبیعی و مردم اظهار داشت : در برخی موارد به دلیل این که مر قانون توسط اداره منابع طبیعی اجرا می شود بعضا مشکلاتی برای مردم بوجود آمده است. وی افزود : البته این مشکلات تا حدودی به دلیل عدم آشنایی مردم با قوانین مرتبط با منابع طبیعی می باشد . 
فرماندار شهرستان جغتای تاکید کرد : مهمترین خواسته مردم برطرف شدن مشکلات اراضی مسکونی و مزروعی است که اداره منابع طبیعی با استناد به قوانین و  شکایت در مراجع قضایی در حال رفع تصرف آنها می باشد.
در دامه جلسه خلیل آقایی رییس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور گفت : منابع طبیعی هر منطقه  متعلق به مردمان همان منطقه است و مردم هر منطقه حفاظت از منابع طبیعی را بر عهده دارند. وی افزود : در خصوص زمین هایی که توسط هیات 7 نفره به مردم واگذار شده است اداره منابع طبیعی حق شکایت ندارد. وی  اختلافات بین مردم و منابع طبیعی را به دو دسته تقسیم کرد و گفت : دسته اول زمین هایی است که هم منابع طبیعی و هم مردم سند دارند و این گونه زمین ها توسط کمیسیونی که در سطح استان تشکیل می شود بررسی می شود و رای کمیسیون که معمولا به نفع کشاورزان می باشد لازم الاجرا است و دسته دوم مربوط به زمین هایی است که کشاورزان سند ندارند که در این مورد هم چنانچه علایمی از قبیل درخت های چندین ساله وجود داشته باشد صرفا باید حق و حقوق دولت را بدهند و سند بگیرند  و ما ادعای دیگری نداریم و در مورد زمین هایی که سند ندارند و فاقد آب و باغ و درخت است و صرفا زمین دیم است طبق فقه و حقوق شامل احیا نمی شود  بلکه تصرف اراضی ملی است و باید صاحب اصلی زمین مشخص شود .
آقایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : در راستای حمایت از اشتغال و کارآفرینی چنانچه تعدادی از جوانان بتوانند تحت عنوان یک شرکت ثبت شده طرح توجیهی صنعتی ، کشاورزی و غیره بیاورند و بتوانند اشتغال ایجاد کنند ما آمادگی واگذاری زمین از اراضی ملی را خواهیم داشت.
در این جلسه مهندس سبحانی فر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز از رییس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور خواست که در جهت حل مشکلات مردم شهرستان جغتای با نگاه مثبت و تعاملی تدابیر ویژه ای اتخاذ گردد.وی گفت : خواسته مردم جغتای تخصیص اعتبارات ویژه جهت اجرای طرح های آبخیزداری در روستاها و آبادی های دامنه پیراکوه می باشد چرا که باعث بهبود وضعیت چشمه سارهای پیراکوه و نیز بهبود سطح آب چاه های دشت جوین می شود. تعجیل در رفع مشکل اسناد زمین های شمال شهر جغتای ، گسترش زمین های محدوده شهر جغتای ، رفع مشکل راضی مسکونی که حکم تخریب گرفته اند و نیز رفع مشکل باغات دامنه پیراکوه که مورد ادعای منابع طبیعی است از دیگر خواسته های مهندس سبحانی فر از رییس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور بود.
روابط عمومی فرمانداری شهرستان جغتای  


منبع : زیرپرتال فرمانداری جغتای
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۹۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان