سرپرست فرمانداری جغتای
مرتضی محبی فر

    .
۱۳۹۶/۱۱/۲۴

فرماندار شهرستان جغتای : بحران کمبود آب بسیار جدی است

محمد علی آبادی فرماندار شهرستان جغتای در همایش تجلیل از برترین های بخش کشاورزی شهرستان جغتای گفت : سیاست دولت تدبیر و امید رفع موانع تولید و کشاورزی است بود که با توافق هسته ای و برجام و لغو  تحریمهای ظالمانه بسیاری از مشکلات بخش تولید بر طرف شد.
فرماندار افزود : شاید به باور عده ای از منتقدین دولت برجام تاثیری نداشته است اما آمارها خبر از تاثیرگذاری برجام و لغو تحریمها می دهند. به طوریکه میزان اجرای طرح های آبیاری در دولت تدبیر و امید در سطح کشور معادل 20 درصد کل طرح های آبیاری از ابتدای انقلاب بوده است و در زمینه بازسازی و توسعه ماشین الات کشاورزی در غالب طرح نوسازی مکانیزاسیون ، 35 درصد این ماشین آلات نوسازی شد .
فرماندار تاکید کردند : با اجرای برجام و لغو تحریمها و برقراری تعاملات   با سازمان های بین المللی در حوزه کشاورزی مانند فائو ، ایکاردا و ... موفق شدیم تکنولوژی های نوین و دانش روز کشاورزی را به کشور وارد کنیم
وی در ادامه افزود : نتیجه این تعاملات ، خودکفایی در تولید گندم ، تولید شکر در مرز خودکفایی 75 درصد ، تولید دانه های روغنی مانند کلزا در مرز خودکفایی 70 درصد ، خودکفایی تولید گوشت مرغ و بسیاری موارد دیگر بوده است.
فرماندار شهرستان جغتای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خشکسالی های اخیر گفت : امروز بحران آب جدی از همیشه صنعت و کشاورزی ما تهدید می کند و چنانچه نتوانیم با مدیریت بهینه مصرف آب را در بخش کشاورزی کاهش دهیم به زودی دچار مشکلات و نارضایتی های اجتماعی متعدد خواهیم بود.
آقای علی آبادی تاکید کردند : برای شیرین کردن آب دریا به سرمایه گذاری های هنگفتی نیاز است و با بودجه فعلی کشور ممکن سالها زمان ببرد و با این حال باز هم دولت در حال انجام اقدامات مناسبی است ولی ممکن است سالها طول بکشد و در این مدت چاره ای نداریم جز این که با مدیریت بهینه مصرف آب ، با خشکسالی مقابله کنیم . وی افزود :  عمده مصرف و هدر رفت آب در بخش کشاورزی رخ می دهد و به همین جهت کشاورزان بیشتر از همه می بایست در مدیریت آب و کاهش مصرف آب اهتمام کنند.
روابط عمومی فرمانداری شهرستان جغتای 


منبع : زیرپرتال فرمانداری جغتای
تعداد بازدیدها : ۷۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان