سرپرست فرمانداری جغتای
مرتضی محبی فر

    .
۱۳۹۶/۰۹/۱۶

شورای اداری شهرستان جغتای به نام شهید حسین لوایی سبزوار برگزار شد

شورای اداری شهرستان جغتای به ریاست فرماندار و با حضور مهندس علوی مقدم مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی  و و سایر مسئولین ادارات و نهادهای اجرایی شهرستان برگزار شد.
محمد علی آبادی فرماندار شهرستان جغتای در این جلسه با تبریک میلاد مسعود نبی اکرم گفت : بنا به پیشنهاد معاون محترم سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قرار است به زودی سلسه مراسم هایی تحت عنوان هفته فرهنگی شهرستان ها در مرکز استان برگزار شود که هدف از این مراسم ها ، معرفی جاذبه های فرهنگی ، هنری و گردشگری و معرفی ظرفیت های علمی،هنری ، اجتماعی شهرستان ها در سطح استان می باشد.
فرماندار شهرستان افزود : برگزاری هفته فرهنگی شهرستان امری هزینه بر،زمان بر و سنگین خواهد بود که در مقابل اثرات بسیار مفید فرهنگی و اجتماعی  خواهد داشت.
ایشان با اشاره به 5 دی ماه به عنوان روز ایمنی گفتند : همیشه باید آمادگی مقابله با بلایای طبیعی و مخاطراتی همچون سیل و زلزله وجود داشته باشد و این آمادگی با آموزش ، تمرین و مانور ، استفاده از تجهیزات و تکنولوژی های بروز و نیز نظارت جدی در ساخت و ساز ها بدست  می آید و از سوی دیگر نیز باید  استفاده از بیمه ها ی مختلف درمانی ، اجتماعی ،آتش سوزی ، زلزله و ... نیز گسترش یابد.
فرماندار جغتای در ادامه افزود : در دوره قبلی مدیریت شهری جغتای ، اقدامات بسیار خوبی در حوزه های شهری اعم از آسفالت و جدول کشی معابر،احداث باغراه و پارک ستارگان ؛زیباسازی های شهری و ... صورت گرفت اما برخی اختلافات بین شورای شهر و شهرداری باعث شد که وقت زیادی از آن مجموعه و سایر مسئولین گرفته شود که امیدواریم در دوره جدید با اتحاد و همدلی و وحدت دیگر شاهد این گونه تفرقه ها نباشیم.
در ادامه جلسه علوی مقدم مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی گفت : 4 ویژگی هر مدیر عبارت است از : اخلاق،کارتیمی،رعایت ضوابط و مقررات ،ارزیابی و نظارت است که فارغ از تعهد و تخصص چنانچه این 4 مورد وجود نداشته باشد مدیریت موثر نخواهد بود.
وی با اشاره به روز جهانی معلولان  افزود : به استناد قانون  شهرداری نباید به ساختمان ها و ابنیه ای که فاقد شرایط لازم برای ایمن سازی و مناسب سازی معلولین هستند پایان کار صادر کند.
علوی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم تفکیک وظایف و اختیارات شورای اسلامی و شهرداری پرداخت و گفت : یکی از اصولی که باید در شهرداری و شورای شهر به ان توجه شود بحث تفکیک وظایف شورا و شهرداری است و شورای اسلامی نباید در نصب و عزل های شهرداری ، و امور داخلی شهرداری دخالت کند و تنها ز طریق سیاست گذاری ها می تواند راهبرد شهرداری را مشخص کند .
وی در ادامه از انتخاب خوب شورای اسلامی شهر جغتای برای انتخاب شهردار از بدنه خود شهرداری تشکر کرد.
در انتهای این مراسم قاضی پور شهردار جغتای ضمن ادای سوگند حکم انتصاب خود را به عنون شهردار جغتای دریافت کرد .
در پایان مراسم از پدر شهید حسین لوایی سبزوار تقدیر و تشکر بعمل آمد.
روابط عمومی فرمانداری شهرستان جغتای


منبع : زیرپرتال فرمانداری جغتای
تعداد بازدیدها : ۹۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان