فرماندار شهرستان جغتای
محمد علی آبادی

    .
۱۳۹۶/۰۴/۱۹

مدیر جهاد کشاورزی جغتای در شورای اداری شهرستان : اختصاص ۳۲ میلیارد ریال اعتبار مکانیزاسیون به جهاد کشاورزی جغتای

مهدی دستورانی  در نشست شورای اداری جغتای با اشاره به تولید محصولات کشاورزی در سال زارعی جاری، اظهار داشت: طی امسال 780هکتار گندم ، 4 هزار هکتار جو، 7 هزار و 800 هکتار کلزا، سه هزار و 500 هکتار چغندر قند،  220 هکتار خربزه، 75 هکتار هندوانه، 350 هکتار گورجه فرنگی، 45 هکتار انواع گیاهان دارویی در این شهرستان تولید شده است.

وی ادامه داد: در محصولات باغی، 950 هکتار پسته، 900 هکتار گردو و یک هزار و 200 هکتار زغفران تولید شده است.

مدیر جهاد کشاورزی جغتای با اشاره به چالش‌های جهاد کشاورزی جغتای، بیان کرد: سرمای شدید در آذره ماه سال گذشته مزارع و باغات این شهرستان را دچار خسارت کرد و بر اثر این سرما حدود 80 درصد مزارع جو و 50 درصد مزارع گندم دچار خسارت شده‌اند.

دستورانی با بیان اینکه پس از سرمای سال گذشته کشاورزان مجبور به کشت مجدد محصولات شده‌اند، گفت: در سال گذشته 600 هکتار از مزارع گندم و 70 هکتار مزارع جو بیمه محصولات کشاورزی بودند.

وی یکی از مهم‌ترین وظایف جهاد کشاورزی در مرحله داشت محصولات را حفظ و نگهداری در مقابل آفت دانست و تصریح کرد: مبارزه با سن غلات هر ساله در جغتای انجام می‌شود و این شهرستان یکی از مناطق پرخطر برای محصولات کشاورزی است.

مدیر جهاد کشاورزی جغتای ادامه داد: برای خرید گندم و جو کشاورزان جغتایی تصمیماتی گرفته شد که یک انبار برای تحویل جو و چهار انبار برای تحویل گندم در این شهرستان مشخص شده است.

دستورانی افزود: محصول جو با قیمت تضمینی مناسب از سوی متقاضیان بخش خصوصی خریداری شد و به دلیل سرمازدگی هیچگونه محصول جو در این شهرستان انبار نشده است.

وی بیان کرد: تاکنون حدود 20 هزار و 500 تن گندم توسط کشاورزان این شهرستان تحویل سیلوها شد.

مدیر جهاد کشاورزی جغتای همچنین از اختصاص 32 میلیارد ریال اعتبار مکانیزاسیون طی سال جاری به این شهرستان خبر داد و یادآور شد: وضعیت جغتای در زمینه مکانیزاسیون بسیار مطلوب است ولی با ورود ابزارآلات جدید نیازمند تغییر شیوه آبیاری و کاشت محصولات کشاورزی هستیم.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان جغتای


منبع : زیرپرتال فرمانداری جغتای
تعداد بازدیدها : ۱۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان