فرماندار شهرستان جغتای
محمد علی آبادی

    .
۱۳۹۶/۰۴/۱۹

با گرامیداشت یاد شهید رجبعلی حطیطه ای :

دومین جلسه شورای اداری شهرستان جغتای تشکیل شد

دومین جلسه شورای اداری شهرستان جغتای در سال 1396 و با گرامیداشت شهید رجبعلی حطیطه ای برگزار شد.
محمد علی آبادی فرماندار شهرستان جغتای در این جلسه با تاکید بر این که یکی از مهمترین دغدغه های دولت در سال جاری بحث اشتغال و معیشت مردم است گفت : برای حل مشکلات اقتصادی و معضل بیکاری دولت تدبیر و امید سه هدف کلان را در برنامه بودجه سال 96 و نیز برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور مد نظر قرار داده است که عبارتند از جذب سرمایه گذاری خارجی ،رشد اقتصادی 8  درصدی و ایجاد اشتغال به میزان  سالیانه 955 هزار فرصت.
وی با اشاره به برنامه جامع ایجاد اشتغال دولت گفت : این برنامه در سطح کلان به همه دستگاه ها و وزارت خانه ها و نهاد ها ابلاغ شده است و با جدیت در حال پیگیری و اجرا می باشد.
علی آبادی در خصوص قرار داد اخیر بین ایران و کنسرسیومی متشکل از توتال و چین گفت : بر اساس اعلام متخصصان برای بازسازی و توسعه صنعت نفت کشورمان به 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری لازم است و وقتی برای تامین این مقدار پول در داخل کشور مشکل داریم بهترین راهکار استفاده از سرمایه گذاران بخش خارجی است. وی افزود : قرار داد اخیر بین ایران و توتال رب اساس قوانین جمهوری اسلامی منعقد شده و به تایید شورای عالی اقتصاد کشور و مجلس شورای اسلامی رسیده است.
وی افزود : در سرمایه گذاری ها سه وجه قیمت ، کیفیت و زمان مطرح است ، به این معنی که در انتخاب بین دو پیمانکار باید به این سه نکته توجه داشته باشیم و بر همین اساس شرکت توتال با قیمت ، کیفیت و زمان کمتری ما نسبت به برخی شرکت های داخلی ما را به اهداف توسعه ای صنعت نفت می رساند و بر همین اساس برای حفظ حقوق بیت المال مسلمین قرار داد با این شرکت بسته شد.
و در ادامه افزود : پس از برجام و با اتفاقات خوبی که در عرصه سیاست داخلی و خارجی ایران صورت گرفت باز هم شرکت های مطرح دنیا جرات ورود به بازار ایران را نداشتند اما پس از حضور پر شور مردم در انتخابات و رای به گفتگو و تعامل ، حالا می بینیم که  شرکت های بزرگ و غول های نفتی دنیا  برای ورود به صنعت  ایران از یکدیگر سبقت می گیرند..
فرماندار در بخش دیگری از سخنان خود گفت :  شهرستان جغتای با وجود تمام اقدامات مثبت ، خوب و زیربنایی که صورت گرفته است اما متاسفانه برخی از مدیران آن گونه که انتظار میرفت اقدام نکردند و مشکلات حوزه ماموریت آنها همچنان باقی مانده است .
وی در ادامه گفت : چنانچه این مدیران برای حل مشکلات مردم اقدامات لازم را انجام ندهند نگاه ما مدارا گونه نخواهد بود و منافع مردم را به منافع مدیرانمان ترجیح می دهیم.
علی آبادی از تمام دستگاه ها خواست که با قوت مضاعف در امر خدمت به مردم شریف مشکلات را شناسایی کنند و برای حل ریشه ای آن اقدامات لازم را بعمل آورند.
پیش از سخنان فرماندار ، حجت الاسلام موحدی پور امام جمعه شهر جغتای بیاناتی در خصوص تاکید اسلام بر پرهیز از سوء ظن و نیز تعامل در بین مسلمین ایراد کردند. 
همچنین تیموریان رییس اداه گاز شهرستان جغتای و دستورانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جغتای توضیحاتی در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه کاری خود ارائه کردند.
در پایان جلسه از فرزند شهید رجبعلی حطیطه ای تقدیر بعمل آمد.
روابط عمومی فرمانداری شهرستان جغتای


منبع : زیرپرتال فرمانداری جغتای
تعداد بازدیدها : ۹۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان