فرماندار شهرستان جغتای
محمد علی آبادی

    .
۱۳۹۶/۰۴/۱۸

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه های راهسازی شهرستان جغتای

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی از اتصال جاده جغتای جوین به جاده اصلی تهران مشهد خبر داد.
 امیر امینی بعدالظهر دیروز  در بازدید از پروژه جاده جغتای به تهران ، از امکان اتصال این جاده به تهران در مدت 24 ماه خبر داد.
وی اظهار کرد:این محور یکی از اصلی ترین محورهایی است که مسیر شهرستان جوین و جغتای و نیز بخشی از خراسان شمالی را به جاده اصلی تهران مشهد متصل می کند و مسیر را حدود 130 کیلومتر کاهش می دهد.
معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی افزود: حدود 18 کیلومتر از این مسیر در خراسان رضوی واقع شده است که حدود 4 کیلومتر آن آماده بهره برداری است.
وی افزود: جهت اجرای کامل این پروژه اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان نیاز است که امیدواریم با تامین اعتبار ظرف مدت 24 ماه این محور به جاده اصلی تهران مشهد متصل و شهرستان جوین و جغتای و نیز بخشی از خراسان شمالی از بن بست خارج و مسیر کوتاه تر شود.
امیر امینی در ادامه طی بازدیدی که از محور جغتای کارخانه سیمان داشت ، قول پرداخت مبلغ 500 میلیون تومان از مطالبات پیمانکار را داد و افزود: این جاده به طول 5/13 کیلومتر است که حدود 70 درصد پیشرفت کار داشته و امیدواریم به زودی برای اجرای ادامه پروژه تامین اعتبار شود .
لازم به ذکر است که با اجرای این پروژه  طول مسیر روستاهای پایین جوین به جغتای کاهش زیادی پیدا می کند.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار ما از تعریض و بهسازی محور جغتای برغمد خبر داد وگفت: یکی از مهم ترین دغدغه ها و انتظارات مردم منطقه بحث جاده ارتباطی مناسب است که موفق شدیم بخش زیادی از مسیر را تعریض کنیم و بخش دیگر مسیر به طول 20 کیلومتر به زودی شروع می شود.
رمضانعلی سبحانی فر گفت: با توجه به اینکه شهرستان جغتای دارای مناطق معدنی است سعی داریم ردیف اعتباری را از محل اعتبارات صنایع و معادن برای تکمیل محور جغتای به جاده تهران مشهد جذب کنیم تا پیمانکار به زودی ادامه پروژه را شروع کند.
پیمانکار این پروژه نیز در خصوص مشخصات این محوربه خبرنگار ما گفت: پروژه محور جغتای به جاده تهران مشهد به طول 18 کیلومتر است که از ابتدای مهر 95 شروع و تا پایان مرداد فاز اول آن به طول 4 کیلومتر قابل بهره برداری است.
سید محمود موسوی افزود: با توجه به دغدغه ای که مردم و مسئولان در تسریع اجرای این پروژه داشتند ما موفق شدیم این پروژه را 8 ماه زودتر از موعد مقرر به اتمام برسانیم و آمادگی داریم در صورت تامین اعتبارادامه این پروژه راتا اتصال به جاده تهران مشهد شروع کنیم.
روابط عمومی فرمانداری شهرستان جغتای


منبع : زیرپرتال فرمانداری جغتای
تعداد بازدیدها : ۱۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان